Bilgisayarıma Gandcrab 5.1 virüsü bulaştı. Ne yapabilirim?

Merhaba,bilgisayarıma Gandcrab 5.1 virüsü bulaştı internetteki çözümleri denedim ama olmadı. İçinde ders notlarım olmasa format atıcam ama içindeki ders notlarını bir daha bulmam çok zor. Rica ediyorum çözümü bilen varsa cevap versin benim için çok önemli.

mesut29 mesut29 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha önce bir makale yazılmıştı uzmanim.net de dilersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin.

    Gandcrab v5.1 virüsü bulaştı dosyalarımın uzantısı .SZRPC oldu nasıl çözebilirim?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @darkcrak merhaba o makaledeki ve youtube 'daki çözüm videosunda yapılanları yaptım ama olmuyor bazen dosyaları hiç bulmuyo bazende buluyor ama dosyaları düzeltmiyor mesut29 4 yıl önce

    Videodaki alatılan çözümü denedin ve olmadıysa sendeki virüs Gandcrab olmayabilir veya bir kaç kez dosyaların farklı fidye yazılımları ile şifrelenmiş olabilir. İletişim bölümünden bize yaz. Senden örnek dosya isteyelim.

    güncelleme:

    Gönderdiğin dosyaları inceledim. Evet dosyaların Gandcrab 5.1 tarafından şifrelenmiş fakat dosyaların tam 3 defa şifrelenmiş. Bu gibi durumlarda dosyanın şifresinin çözülmesi imkansız.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @alattin dediğiniz gibi iletişim bölümünden yazdım beklemedeyim,ilgilendiğiniz için teşekkürler mesut29 4 yıl önce
    • @mesut29 dosyalarını inceledim. Fidye ödesen dahi dosyalarının şifresi çözülemez. 3 defa üst üste şifrelenmiş dosyalar. Bu da dosyaların şifresinin çözülmesini imkansız kılıyor. alattin 4 yıl önce