Bilgisayarıma hangi işletim sistemini kurmalıyım?

Merhabalar...

Ben windows 7 professionel(32 bit) kullanıyorum.

Bilgisayarımı daha hızlı kullanabilmek için ve virüslerden arınmak için yeni bir işletim sistemine geçiş yapmak     istiyorum

Özellikleri:

Pentium dual-core

2 gb ram

Nvidia geForce 8400 GS

ve ben bi roblox oyununu oynarım...

Linux veya başka bir şey fark etmez yeter ki benim roblox oynayabiliceğim ve hızlı ve güvenlikli ve sorun hata     falan olmayacak  bir işletim sistemi arıyorum...(linux bilgim fazla yoktur)

Bana ne önerirsiniz ?

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Linux bilgin yoksa, Linux'a hiç bulaşma. Yüklersin sonra tekrardan harıl harıl Windows'a dönmeye çalışırsın.

    Şuan tek güncel Windows sürümü Windows 10. Bilgisayarın Minimum Windows 10 gereksinimlerini karşılıyor. Biraz yavaş çalışır ama çalışır.  Güncellemelerini yaptığın anda güvenlikle ilgili endişen kalmaz.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Abi Windows 10 çok donmaz mı ? brokropro123 5 yıl önce
    • Ve linux bilgim biraz var kali kullanmışlığım oldu bazı kodları falan biliyorum brokropro123 5 yıl önce
    • @brokropro123 Linux da senin makinada çok hızlı çalışmaz. Bence Windows 10'u bir dene. hakan 5 yıl önce
    • Yükleyene kadar hatalarla uğraşarak canım çıktı ama genede başardım :) Saolun :) brokropro123 5 yıl önce

    Bence en temizi sade ve şık tasarıma yani arayuze sahip olan windows 8.1 pro versiyonu kurabilirsin..

    lucas77 lucas77 (199)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Peki Windows 10 mu Windows 8.1 mi ? Aralarındaki farklar nelerdir ? brokropro123 5 yıl önce
    • Ben nereye baksam win 10 deniliyor... brokropro123 5 yıl önce
    • Çünki neden windows 10 deniliyor biliyormusun ? anlatıyim yaklaşık 2015 den bu yana üretilen her cihazda windows 10 işletim sistemi kuruluyor ve bu böyle oluncada insanlar artık her yeni cihazda windows 10 gördükleri için windows 10 nun daha cazip geldiğini düşünüyorlar. oyasaki windows 10 çok karışık bir arayüze sahip windows 8 lerin kullanımı sade ve düz gayette kafa karıştırmayan bir arayüze sahip hem yeni nesil hemde yeni yada eski cihazlar için sıkıntısız hem sistemide fazla yormaz lucas77 5 yıl önce
    • şuan windows 10 kullanıyorum gayet memnunum ? :) brokropro123 5 yıl önce