Bilgisayarıma indirmiş olduğum bir dosya yüzünden virüs bulaştı kaldıramıyorum, nasıl kaldırabilirim?

Sorun şu şekilde;
dosyayı indirip açtıktan sonra hiç bilmediğim ve görmediğim programlar inmeye başladı ve bir anda bilgisayarım yavaşlamaya başladı
cpu kullanımım %100 oldu ve görev yöneticisinde bütün uygulamalarımın altında Runtime broker diye bir şey çıktı ve sistem kesintileri diye bir eklenti çıkmaya başladı daha sonra arka planda ilk defa gördüğüm ve virüs olup olmadığından emin olamadığım uygulamalar çalışmaya başladı
bir çok antivirüs programı denedim ama hiç bir şekilde virüsün ne olduğunu bulamadım saatlerden beri uğraşıyorum hiç bir şekilde net olarak bir sonuca ulaşamadım
indirmiş olduğum dosyası virüs totoldan tarattım bu sonuçlar çıktı
İşletim sistemim : win 10

ApplicUnwnt@#35rwp3xgai1d3

Trojan.Win32.Adware.oa

Adware ( 00568e221 )
W32.Adware.Gen
A Variant Of Win32/Adware.OpenSUpdater
Adware.SpecialSearchOffer
Trojan.Igent.bUPxsH.32

Sorun nedir? birde her geçen saniye daha çok yavaşlamaya başlıyor bilgisayar

ardaduzdar ardaduzdar (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    malwarabytes yazılımı var. zamanında windows 7 yüklü iki laptopa onu kurup canına okumuştu virüslerin :) yetmedi üstüne emsisoft anti malware yazılımını yükleyip taratmıştım. tam temizlememişti, ağır virüsler girmişti. Format attım, bişey yüklemeden antimalware yazılımını yükleyip herşeyi derin tarama ile taramıştım, sıfıt virüs bulmuştu. sizde deneyin isterseniz 😊

    erhan23 erhan23 (10)
    3 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşın dediği gibi malwarebytes yükleyin ve bilgisayarı taratın en azından virüsleri yükleyen programı kaldırın.Ama ben olsaydım direk format atardım.

      hsyn01 hsyn01 (52)