Bilgisayarıma lloo fidye virüsü bulaştı

Bilgisayarımdaki tüm dosyalar şifrelendi lloo uzantısı altında. Virüs programım yok ne yapacağımı bilmiyorum. Görev yöneticisi açılmıyor. Hangi adımdan başlamalıyım? Önce virüs programı mı indirmeliyim hangisini indirmeliyim? Lütfen bilen biri yardımcı olabilir mi, internette bununla ilgili türkçe içerik dahi yok. Şikayet edilecek bir yer mevcut değil mi Türkiye'de?

kullanici176008 kullanici176008 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüsü Malwarebytes gibi bir programla temizleyebilirsiniz. Fakat!

    Şifreli dosyaları çözmenin bilinen bir yolu yok.  .lloo uzantısı bir  STOP (Djvu) Ransomware varyantı.  STOP (Djvu) Ransomware uzun süredir çözümü bulunamayan ve çok farklı varyanklara sahip bir fidye yazılımı.

    .lloo gibi 4 karakterli uzantıya sahip  STOP (Djvu) Ransomware varyantlarına karşı senelerdir bir çözüm bulunamadı.

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler linkinden neler yapabilirsiniz bakabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    1 yıl önce cevaplandı

      Merhaba

      LLOO uzantılı dosyalara çözüm bulabildinizmi. Ayni sorun bende de var. Sanırım çevirimici şifre. Yardimci olursaniz sevinirim

      goktug35 goktug35 (1)
      1 yıl önce cevaplandı

      • Maalesef bir çözüm yolu yok. Bulunursa elbette paylaşırım. alattin 1 yıl önce