Bilgisayarıma .micro uzantılı fidye virüsü bulaştı

Şubat başında bilgisayarıma farketmediğim şekilde virüs bulaştı. Yazılımı Windows 7 idi. Hemen Windows 10'a upgrade ettim. Bilgisayardaki bilgiler önemli değildi ama harici diskimdeki her şeyi .micro virüsü ile kilitledi.

İçindeki resimler ve bazı word dosyaları önemli.

Bir çözüm önerir misiniz?

Dosyaların içindeki dokümanlara .micro uzantısı eklemişler. Ayrıca, HELP_RECOVER+ giy ve HELP_RECOVER+ qad uzantılı dokümanlar eklemişler. Diski aynen saklıyorum. Korsanlarla temas etmedim.

Bir çözüm öneriniz olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

kselefon kselefon (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba daha önce sorulmuş bir konu bu gördügüm kadarıyla istersen bir gözat.

    http://uzmanim.net/soru/micro-uzantili-virus-nasil-temizlenir/64505

    yasinbilgin yasinbilgin (11)