Bilgisayarıma npph uzantılı fidye virüsü bulaşmış bundan kurtulmam mümkün mü çözümü var mı?

 Slm benim bilgisayarıma npph uzantılı fidye virüsü bulaşmış bundan kurtulmam mümkün mü çözümü varmı

erdalcnr3737 erdalcnr3737 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yeni tip fidye virüsü ve henüz çözümü bulunmamaktadır yani bayaa beklemen gerekiyor şifrenin kırılması için. Yeni tip fidye virüslerinin şifreleri hemen kırılamaz çünkü bayaa uğraş gerektiriyor bu virüsler yani aylar da sürebilir veya yıllarda sürebilir şifrenin kırılması.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      npph uzantısı Stop Djvu adı verilen fidye yazılımına ait bir uzantı. Şuanda bir çözümü yok. Hatta npph en yeni uzantı bu sebepten Offline Key ile şifrelenen dosyaları da çözmek mümkün değil. Neler yapabilirsin şu çözümü okumanda fayda var:

      Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

      alattin alattin (16999)