Bilgisayarıma Ransomeware Bulaştı ve !HELP_SOS yazıyor bunu ben tekrar formatlasam olurmu

Arkadaşlar 1 tane dosya indirdim indirdikten sonra galiba Joygame içine gitti,

Arkadaşlar benim sorunum Ransomeware Bulaştı ve o kadar onemli seylerim yok yeni formatladım ama !HELP_SOS yazıyor bunu ben tekrar formatlasam olurmu

furkankuru furkankuru (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Antivirüs ile virüsü temizle. Galiba formatladığın aygıtın içinde virüs varsa ondan dolayı olabileceğini düşünüyorum.

    kalemlik100 kalemlik100 (14)
    6 yıl önce cevaplandı

      Tarayacılarda sıkıntı varmı yoksa oyunu açtığınızdamı HELP_SOS yazıyor format atmadan çözüm yollarına bakalım

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

        Bilgisayarda önemli verilerin yoksa ve format atmak istiyorsan atabilirsin. Format ile bilgisayardaki tüm dosyalar ve dolayısı ile virüsler silinir.

        Ransomware yani fidye yazılımları da format ile temizlenir. Burada önemli olan dosyaların önemli mi değil mi. Önemsiz demişsin. Format at o zaman.

        murat murat (12492)
        6 yıl önce cevaplandı

          Arkadaşlar şimdi soyle bir durum oldu ben Youtub da birkaç şeye bakıyordum sonra İlk Once masaustu Fotografıma yeşil yazılı birşeyler geldi ve daha sonra baktıgımda 1 kaç uygulamam açılmıyordu Joygame Oyunu (Wolfteam) Kilitli dosyalar oluşmustu ve birşey konusuyordu bilgisayardan yabancu bir kadın He Formatlayabilirim giderse eger ama formatlamadan cozumu varsa Cvp bekerim hepinizden razı olurum Birde Formatlarkan Muziklerimi klosorle beraber formatladım bunu nasıl geri getiririm

          furkankuru furkankuru (2)
          6 yıl önce cevaplandı

          • @furkankuru Masaüstü fotoğrafın mı değişmişti? Eğer öyle olduysa biri senin bilgisayarına uzaktan .RAT programları ile bağlanmış olabilir. toprak34 6 yıl önce
          • @alattin toprak34 6 yıl önce
          • @furkankuru fidye virüsü mü yoksa başka bir sorunla mı uğraşıyorsun tam anlayamadım. Masaüstü ekran görüntüsü yollarsan çok iyi olur. alattin 6 yıl önce
          • Oncellikle Yeşil yazılı bir ekran oldu sonra bir kadın konuşmaya başladı ve wolfteama ozellikler yapıp dosyalarına baktıgımdakilitlenmişti furkankuru 6 yıl önce