Bilgisayarıma rootkit bulaştı nasıl temizleyebilirim?

Merhaba bilgisayarıma rootkit diye bir virüs bulaştı. Bilgisayarımdan bu rootkit virüsünü nasıl temizlerim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Rootkitler oldukça tehklikeli virüs türleridir. Saldırganların uzaktan bilgisayarınıza girmesine olanak sağlarlar. Rootkit'e erişimi olan saldırgan bilgisayarınızda her türlü işlemi ve bilgi çalma işlemini gerçekleştirebilir. Parolalar ve özel bilgileriniz tehlikede demektir.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? veya Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? programları Rootkitlere karşı etkili yazılımlardır. Bunlardan birini kurun ve bilgisayarınızı rootkitlere karşı taratın. Daha sonra dilerseniz yüklediğiniz programı kaldırın ve diğerini kurun onunda da taratın. Bu şekilde farklı rootkitlere karşı bilgisayarı taramış olursunuz.

    Rootkitler kesinlikle çok tehlikelidir ve önlem alınmalıdır. Yukarıdaki iki program da rootkitlere karşı oldukça etkilidir.

    hakan hakan (15394)