Bilgisayarima taktigim klavyelerin ışığı yaniyor, fakat tuşları çalışmıyor

Bilgisayarima taktigim klavyelerin ışığı yanıyor, fakat tuşları çalışmıyor. Ne yapmalıyım. Teşekkür ederim.

kalenderrr kalenderrr (41)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klavye USB mi? Yoksa eski tip PS/2 klavye mi?

    Klavyeyi başka bir bilgisayara takın. Orada çalışıyor mu kontrol edin.

    Eğer orada çalışıyorsa ve klavyeniz USB ise o zaman başka bir USB portta deneyin. Klavye ışığının yanıyor olması USB porttan gerekli elektriği alıyor anlamına gelir. Başka bir anlamı yok. Klavye bozulmuş olsa da klavye ışığı yanabilir.

    Klavye Windows tarafından otomatik tanınır. Bu sebepten bir işlem yapmaya gerek yoktur.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Murat Bey teşekkür ederim, klavyem bozulmuş. kalenderrr 7 yıl önce
    • @kalenderrr geri bildirim yaptığın için teşekkürler murat 7 yıl önce