Bilgisayarıma uzaktan sızıldığını nasıl anlarım?

Merhabalar, daha önce bu sitede çözümünü gördüğüm ama şimdi bulamadığım bir sorunun çözümünü soracağım. Command(cmd)'ye sanıyorum hangi komutla uzaktan bağlananları tespit edebilirim ? Daha önce burdan baktığım bir başlıkta direk bir işlemle kimler olup olmadığı görülüyordu. netstat komutu çok karışık ve bir sonuç alamadım.

itsnotme itsnotme (1)
5 yıl önce sordu

  • Youtubeden veya herhangi bir siteden hile programı indirdiğinde hata verirse demekki program değil trojan demektir nasıl anlarım diyorsan görev yöneticisine gir ve ayrıntılara tıkla tanımadığın veya hiç bilmediğin program varsa virüstotal dan tarat dosyasının konusunu açıp da darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Netstat komutu bilgisayarına yapılan bağlantıları gösterir. Ama sadece bu bağlantılar kişilerin yaptığı bağlantılarla sınırlı değildir.

Web sitesinde geziyor oluşunda bir uzak bağlantıdır. Eğer böyle bir çekincen varsa sana önerim firewall kullanman.

Daha önce uzmanim.net'te anlatılmış olan GlassWire firewall yazılımına bakabilirsin. Kullanımı çok basittir :

 GlassWire nedir, nasıl kullanılır?

Netstat ile

netstat -a

komutu ile bilgisayarına yapılmış aktif bağlantıları listeleyebilirsin.

Ek olarak şu da ilgilini çekebilir: En iyi ücretsiz firewalllar - 2018

hakan hakan (15424)