Bilgisayarıma virüs bulaştı. Ne yapabilirim?

Herkese iyi günler yeni aldığım bilgisayarıma sanırım virüs bulaştı. Adwcleaner yükeyip temizledim ama ne kadar yeterli onu bilmiyorum. İşletim sistemi windows 8.1. Bir de bir arkadaş combofix yükle güvenli modda çalıştır dedi.  Fakat bilgisayarın orjinalinde mcaffe diye bi program var ondan dolayı yükleyemiyorum.

Bilgisayarıma bulaşan virüsleri nasıl temizleyebilirim?

ataner ataner (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AdwCleaner bir virüs temizleme programı değildir. Reklam yazılımlarına karşı etkili bir araçtır.

    Bilgisayarınıza bulaşan virüsleri temizlemek için bir antivirüs programı veya anti malware programı kullanmalısınız.

    Aşağıdaki iki tane program ile temizleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

    1. Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?
    2. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Bunların her ikisi de Mcafee ile birlikte çalışabilir.  Bilgisayarınızda varsa virüs malware temizleyecektir.

    Programların nasıl kullanıldığı linklerde anlatılıyor.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekkür ederim ataner 9 yıl önce
    • Rica ederim cemkara 9 yıl önce