bilgisayarıma vvwq adında bir virüs bulaştı

 bilgisayarıma vvwq adında bir virüs bulaştı.  Readme.txt üzerindene posta geldı şifreleri çözme konusunda yardımcı olun. butun dosyalarım şifrelendi erişemıyorum 900 küsür dolar istiyorlar bu şifreleri açmanın bir yolu varmıdır

berkayakdede berkayakdede (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Virüsü Malwarebytes gibi bir programla temizleyebilirsiniz. Fakat!

    Online Key ile şifrelenmiş dosyaları çözmenin bilinen bir yolu yok.  vvwq uzantısı bir  STOP (Djvu) Ransomware varyantı.  STOP (Djvu) Ransomware uzun süredir çözümü bulunamayan ve çok farklı varyantlara sahip bir fidye yazılımı.

    .vvwq gibi 4 karakterli uzantıya sahip  STOP (Djvu) Ransomware varyantlarına karşı senelerdir bir çözüm bulunamadı.

    Eğer Offline Key ile şifrelendiyse bir ihtimal çözüm yolu var.

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler linkinden neler yapabilirsiniz bakabilirsiniz.

    Dosyalar önemli değilse bilgisayarı formatlayarak sıfırlayabilirsiniz, dosyalarınız önemliyse bir çözüm bulunma ihtimaliyle saklamaya devam edebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)