Bilgisayarımda aniden Chrome'da reklam açılıyor

Bilgisayarım çok donuyor ve oyun oynarken bir anda chrome'de reklam açılıyor antivirüs programı öneriniz varmı

kurtaj kurtaj (12)
5 yıl önce sordu

  • Bilgisayarına daha önce avast indirdin'mi bende'de aynı donma sorunu vardı avast'dan kaynaklanıyor darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak Daha önce avast kullandım ve sildim sonra bit defender'i indirdim onu'da sildim? kurtaj 5 yıl önce
  • @darkcrak Avast donma sorunu yaşatmıyor, ben 5yıldır Avast kullanıyorum memnunum, donma falan olmadı bende. ilkaybaki 5 yıl önce
  • Valla ben yüklediğimde Bilgisayarım çok donmaya başladı bi arkadaşım yeni pc aldı ve avast yükledi onun pc de çok donuyordu ben regedit'den sildim avast ın kalıntılarını düzelti avast ıda silmiştim pc sinden @ilkaybaki senin pc nasıl donmadı hayretler içindeyim? darkcrak 5 yıl önce
  • Birde arkadaşım bilgisayar şiketteki uzmana götürmüştü pc sini hiç anlamadı bana dediki donuyor pc ne yapcam bende avast yükledin'mi dedim pc ne daha önceden evet dedi sonra kaldırdım bende direk regeditten sildim kalıntıları ve pc si ilk aldığı gibi hızlandı? @ilkaybaki bir sorun var yani avast da bunu yetkililerine dedim özür dilediler benden darkcrak 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bilgisayarın neden donuyor benim bildiğim avast kalıntıları yüzünden

İlk olarak regedit'i aç sonra ctrl-f'ye tıkla avast yaz sonra sonrakini bul'a tıkla ve çıkan sonucu del ile sil tekrar tekrar yap ve çıkan sonuçları sil sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Bilgisayarında virüs var

AdwCleaner

HitmanPro ile bir tara bilgisayarını sonra çıkan sonuçları kaldır

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce cevaplandı

  • Regedit'den sildim ve pc yi yeniden başlattım düzeldi adwcleaner'de 24 tane virüs buldu hitmanpro baya uzun sürecek gibi kurtaj 5 yıl önce
  • PC yi yeniden başlatıyorum bakiyim düzelecek'mi @darkcrak kurtaj 5 yıl önce
  • Senin yorumun benim işime çok yaradı ne yapsam da bu borcumu ödesem sana? @darkcrak kurtaj 5 yıl önce
  • @kurtaj Bu sitenin amacı sizlere yardım edebilmek sizlere yardım edince biz mutlu oluyoruz bu arada Sanada İyi akşamlar darkcrak 5 yıl önce
  • Bir sorun olursa hiç çekinme bizlere sor? darkcrak 5 yıl önce
  • Peki abi @darkcrak kurtaj 5 yıl önce

Bilgisayarında derinlemesine bi malware yani zararlı yazılım temizliği yapman gerekiyor. Aşağıda linkini verdiğim programlarla sırasıyla bilgisayarını tam taramadan geçir.

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

Bütün taramaları yaptıktan sonra CCleaner programıyla bilgisayarında genel bi sistem temizliği de yapmanı tavsiye ederim.

Onu da buradan indirebilirsin: CCleaner nedir? CCleaner nasıl kullanılır?

Sonucu buraya yazarsın.

@kurtaj açılan reklamdan bi ekran görüntüsü atabilir misin ?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • Bende denemiştim CCleaner'i ama düzelmemişti @farurhenho darkcrak 5 yıl önce
  • Birde birden çok antivirüs yükleyince pc ye zarar vermez'mi farurhenho darkcrak 5 yıl önce
  • Bunların hepsini aniden yüklemeyecek. Sırasıyla hepsini tek tek kurup bilgisayarını temizlemesi yeterli @darkcrak omercik 5 yıl önce
  • CCleaner bi virüs temizleme programı değil zaten. Virüs temizliği tamamlandıktan sonra genel olarak bi sistemdeki gereksiz dosyaları temizlemek için CCleaner'ı tavsiye ettim yoksa şart değil o kadar omercik 5 yıl önce
  • CCleaner'den bahsetmemiştim @farurhenho darkcrak 5 yıl önce
  • Emsisoft Anti-Malware ve Zemana AntiMalware den darkcrak 5 yıl önce
  • bahsetmiştim darkcrak 5 yıl önce
  • Yazdığın cevaplarda emsisoft veya zemana göremedim omercik 5 yıl önce
  • Abi CCleaner işe yaramadı @farurhenho kurtaj 5 yıl önce
  • Bir de cevapları taksit taksit yazmazsan güzel olur :) omercik 5 yıl önce
  • Peki :D darkcrak 5 yıl önce
  • Sevgili @kurtaj cevabı gözlerinle okumayı dene :) omercik 5 yıl önce
  • ama +18 reklamlar çıkıyor @farurhenho Reklam sorunu çözüldü bu arada adwcleaner sayesinde kurtaj 5 yıl önce
  • Hadi iyi akşamlar sizlere kurtaj 5 yıl önce