Bilgisayarımda bazı sitelere girip bazı sitelere girip bazı sitelere girmiyor.Nasıl düzeltebilirim ?

W 10 laptop kullanıcısıyım.Google chrome bazı sitelere girip bazı sitelere girmiyor.Bütün tarayıcılarda aynı hataya alıyorum.

Chromu silip yükledim sıkıntı devam etti.

Şimdiden teşekkürler

justhief34 justhief34 (1)
4 yıl önce sordu

  • Giremediğin bir sitenin ekran görüntüsünü ekler misin? murat 4 yıl önce
  • aynı sorun bende de var, kayıt oluşturdum topu telekoma attılar ama 2-3 saat sonra düzeldi bugün yine başladı, ne yapıyorsa bu yetersizler bozuyorlar, internet sitelerini yarısına girmiyor vpn ile giriyor boramat 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bilgisayarda ekran görüntüsü nasıl alınır? burada anlattığım gibi ekran görüntüsü alıp yollar mısın? aldığın hata önemli. Giremediğin ve girebildiğin siteleri de yazman, en azından örnek vermen iyi olur.

Öncelikle bilgisayarında bir zararlı taraması yapmanda fayda var. Adwcleaner ile bilgisayarını bir tarat: https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Resimlerden gördüğüm kadarı ile DNS sorunu yaşıyor gibisin.  İnternetini senden başka kullanan birisi var mı? internete wifi ile giriyorsan kablo ile dener misin?

Sorun devam ederse DNS'i bir değiştirmeyi dene.

Ek:

Kullanıcı bilgisayarına TeamViewer ile bağlandım. Sorun Turk.net kaynaklı. Tracert ile yaptığım kontrollerde Turk.net'in yönlendirme sorunu olduğunu gördüm. Bazen servis sağlayıcılar DDOS koruması gibi sebeplerden yönlendirmeler kullanırlar. Burada da bir yönlendirme sorunu var ve sorunu Turk.Net çözmeli.

murat murat (12492)
4 yıl önce cevaplandı

  • @murat Hocam lightshot un sitesinede girmedi bilgisayar o yüzden programı indiremedim. https://ibb.co/m581Fpy https://ibb.co/6n85rnj justhief34 4 yıl önce
  • @murat Program sitesine girmedi yine bende telefona yükleyip pc ye atıp programı yükleyip tarattım.Yeniden başlatıp denedim olmadı.Dns değiştirdim yine olmadı.Evde ailemle beraber kullanıyorum interneti.Modemimiz aşağıdaki dükkanda ve şuan dükkanın anahtarı yok yani kabloylada bağlayamam. justhief34 4 yıl önce

Modemi kapat ve 20 saniye kapalı kalsın , 20 saniye doldukdan sonra IP adresin değişeceği için giremediğin sitelere gire bilirsin. Sorunun halen daha devam eder ise sanırsam o site ülkemizde yasaklanmış o yüzden o siteye giremiyorsun o zaman da VPN kullanman gerekiyor Kaspersky VPN nedir, nasıl kullanılır? 'ı kullana bilirsin veya başka bir VPN programını kullana bilirsin. Halen daha o siteye giremiyor isen o siteler bilgisayarında engellenmiş olmalı o zaman da şu yöntemi dene Okuldaki akıllı tahta sorunu benim yazdığım çözümü deniye bilirsin.

Ek olarak:

GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır? bunu indir ve virüs tara bilgisayarında

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce cevaplandı

  • @darkcrak hocam sitele league of legendsin support sitesi ve ayrı zamanda bir film sitesi ve sadece bunlarda degil telefondan kendi netimden girebiliyorum ama pcden giremiyorum.Modemi resetledim birden fazla ama sorun düzelmedi. justhief34 4 yıl önce
  • Diğer yöntemleri de dene @justhief34 darkcrak 4 yıl önce
  • Windows/System32/drivers klasöründe host dosyası yok hocam justhief34 4 yıl önce
  • ardından etc klasörüne gir orada host dosyası var @justhief34 darkcrak 4 yıl önce
  • Yani Windows/System32/drivers/etc/ klasörüne gir :/ darkcrak 4 yıl önce
  • Yeni program ekledim @justhief34 darkcrak 4 yıl önce
  • @darkcrak Herhangi bir engellenmiş site yok hocam.Dediğiniz programıda yükleyip tarattım sorun düzelmedi. justhief34 4 yıl önce
  • Tarayıcı verilerini sil o profram ile @justhief34 darkcrak 4 yıl önce
  • yaptım değişen bir şey yok. justhief34 4 yıl önce