Bilgisayarımda ben fark etmeden autorun diye bir dosya oluştu

Bilgisayarımda ben fark etmeden autorun diye bir dosya oluştu. Bu dosya virüs mü

kulan1 kulan1 (15)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Bir sürücü takıldığında sistemin hangi eylemleri gerçekleştireceğini belirleyen Microsoft Windows işletim sisteminin bileşenleridir.

    Virüs değildir.

    Burada yazmaktadır.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    1 yıl önce cevaplandı

      autorun tek başına bir virüs değil. Dosya muhtemelen autorun.inf tam adına sahiptir. autorun virüsü diye bilinen bir virüs var ama bu aslında virüsün doğru adı değil.  Önceden ve hala eski sistemlerde (windows xp) USB belleklerde autorun.inf dosyası oluşuyor. Önceden bir usb bellekte autorun.inf dosyası varsa usb bellek bilgisayara takıldığında autorun içindeki komutlar otomatik çalıştırılıyordu. Bu da virüslerin işine yarıyordu. autorun dosyasının içine bak. Boşsa doğrudan silebilirsin. Doluysa da silebilirsin gerçi :)

      hakan hakan (15409)