Bilgisayarımda bende olmayan CD sürücüsü görünüyor

Bilgisayarımı çift tıkladığımda açılan pencerede bende kayıtlı olmayan cd sürücüsü görünüyor. Aygıt yöneticisinde ve disk yönetiminde böyle bir cd sürücüsü görünmüyor bunu nasıl silebilirim. Birde bilgisayar kasasında bulunan card okuyucuları usb bellek gibi görmeye başladı daha önce normal card okuyucu olarak görünüyordu bu hataların çözümü nedir.

murattascl murattascl (14)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    O hepimizde var, sadece sende olan bir sorun değil. Bilgisayarının CD girişi olduğu için, ve CD sürücüsü de bilgisayarında yüklü olduğu için bunu Bilgisayarım bölümünde görüyorsun. Böyle önemsiz şeyleri kafana takma bana sorarsan, bilgisayarına ciddi zararlar vermen çok yakın..

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Daemon tools gibi  sanal cd / DVD sürücüsü bir yazılım kullanıyor olabilirsin. Örneğin ISO dosyan var.  ISO dosyası bir cd / dvd disk görüntüsüdür. Bunu normalde bir CD ya da dvd ye yazdırman gerekir ama yazdırmadan da sanal sürücüler ile bu dosyaların içine bakabilirsin.  Sende böyle bir ISO gibi DVD, CD kalıplarına bakmak için bir uygulama yüklü olabilir. Bunu programlardan kaldırırsan sanal sürücüler de silinir.

      hakan hakan (15424)
      5 yıl önce cevaplandı

        Daemon tools'u hiç kurmadım.

        Bilgisayarda sadece ultra iso programı vardı fakat ondada hiç işlem yapmamışdım buna rağmen ultra iso yu bilgisayarımdan

        kaldırdım bende olmayan  cd sürücüsü de kalktı. Teşekkür ederim.

        Card Okuycular için bir öneriniz varmı card okuyucuları usb bellek olarak gösteriyor.

        murattascl murattascl (14)