Bilgisayarımda birden fazla yerel disk görünüyor

Yerel diskim formattan sonra Yerel Disk(C) , Yerel Disk (E) ve Yerel Disk (D), Yerel Disk(F) şeklini aldı.

Yani tek bir yerel disk yerine birden fazla disk görünüyor.

Format ile düzeltme durumunda bilgilerım kaybolur mu? Ya da boyle kalsa sıkıntı olur mu?

metehan38 metehan38 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yerel diskinizi, sabitdiskinizi bir şekilde bölmüşsünüz.

    Yeniden format atarsanız ve bölümlendirme yaparsanız, bölümleri birleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemden sonra verileriniz silinir.

    Birden fazla sürücü olmasının size bir zararı yok. Bilgisayarınızın performansını etkilemez.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      İşletim sistemin Windows 7 veya 8/8.1 ise Disk Yönetiminden (Metro ekranında "disk" yaz ve enter'la) sabit diskini tek bölüm halinde yapılandırabilirsin (Ben şahsen iki bölüm tavsiye ederim).

      Bunun için önce -eğer C bölümünden hariç diğer bölümlerdede varsa- tüm veriler C bölümüne aktarılır. Daha sonra Disk Yönetimi arabiriminden C dışındaki bölümler kaldırılarak C bölümü, kaldırılan bölümlerden kazanılan kapasiteye doğru genişletilir.

      Eğer çok tecrübesiz isen bu konularda biraz tecrübeli bir arkadaş bularak ondan destek almanda fayda olabilir.

      temmuz temmuz (12505)