Bilgisayarımda fanlar yavaş dönüyor

Masaüstü bilgisayarda fanlar yavaş dönüyor ve ses çıkartıyor rahatsız ediyor hdd var ama kullanılamıyor algılamıyor bilgisayar windows açılma ekranında kalıyor ve dönüp dönüp duruyor

burakjade burakjade (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İçi tozlanmıştır içini temizle ve hdd yerine ssd almanı tavsiye ederim.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

      Fanları temizleyebilirsin. Saç kurutma makinasının soğuk hava üsleme kısmı ile iyice üflet. Varsa kontak spreyi sıkabilirsin.  Bu da sesi azaltır ama bir süre sonra yine ses yapmaya başlar. İmkanın varsa fanı değiştir.

      Fanların yavaş dönmesi tamamen CPU kontrolündedir.  Gerektiği kadar döndürür.  Zamanla tabi devir kaybı olabilir ama bunu fark etmen zor.

      hakan hakan (15424)