Bilgisayarımda hep explorer exe hatası

Bilgisayarımda hep explorer exe hatası ile ilgili sistem bu uygulamanın yığın tabanlı arabelleğinin taştığını algıladı diyor.Tamama tıkladığımdaysa ekran siyah oluyor.masaüsütü simgeleri var yinede.,bu sorun PC 4-5 saat çalıştıktan sonra oluyor.Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Bu hatanın ortaya çıkmasını istemiyorum.Bu sorundan baya bıktım artık.

ahmet23 ahmet23 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Bu sorunu aşağıdaki adımları takip ederek çözebilirsiniz.

    Adım 1: Windows'unuzun güncellemelerini kontrol edin, eğer yapılmamış herhangi bir güncelleme varsa sistemi güncelleyin.

    Adım 2: BIOS'unuzu gincelleyin. Bunun için PC üretici markanızın internet sitesini kullanın.

    Adım 3: Sürücülerinizi güncelleyin.

    Adım 4: CMD (Komut İstemi)'yi yönetici olarak çalıştırın.

    Adım 5: "sfc/scannow" komutunu çalıştırın. (Komutu " işareti olmadan yazın).

    Adım 6: "DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth" komutunu çalıştırın.

    Adım 7: Eğer yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen sorun çözülmezse benim tavsiyem gerekli verilerinizi alıp bilgisayarınızı sıfırlamanız.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Windows güncellemesini indiremediği için upgrade yapamıyorum.Sürücülerim ise hepsi güncel.Hata veriyor güncellemede.Bu arada eski bir laptop kullanıyorum. ahmet23 1 yıl önce
    • Ne hatası aldığınızı belirtirseniz yardımcı olabilirim. Bir hata kod veya mesajı varsa bu işimi kolaylaştırır. xbedirhanx 1 yıl önce
    • Şöyle diyor;Bazı güncelleştirmeler yüklenirken sorunlar yaşandı ancak daha sonra tekrar deneyeceğiz.Windows 10, sürüm 21H2 özellik güncelleştirmesi - Hata 0xc1900223 ahmet23 1 yıl önce
    • Hep böyle hata veriyor..2 senedir hemde. ahmet23 1 yıl önce

    Bilgisayarında virüs taraması gerçekleştirdin mi? Malwarebytes ile bilgisayarı öncelikle taratmanı öneririm.

    Güncellemerin tamam, sürücülerin güncel, bilgisayarda virüs yoksa sorun bir RAM sorunu olabilir. Yani belleklerinden biri hasarlı olabilir. Bu durumda Ram değişrtirmen gerekebilir.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Tamam dediklerinizi uygulayacağım.9 senelik laptop kullanıyorum.Ramlerimde sorun olduğunu nasıl anlayabilirim? Program vs varmı? ahmet23 1 yıl önce
    • Sorun devam ediyor.Virülerin hepsini temizledim.Bellek tanıma aracı ile tarattım.Belleklerde sorun bulamadı. ahmet23 1 yıl önce
    • @ahmet23 9 yıllık bilgisayarda RAM sorunları olabilir. Maalesef RAM testleri bir boka yaramıyor. Format atıp tekrar kurulum yapmayı deneyebilirsin. Hatalar devam ediyorsa muhtemlen bellekler artık ömrünü tamamlıyor demektir. murat 1 yıl önce
    • Geçen gün driverlerı güncelledim. Birkaç tane driver uptader programı ile yaptım.Hepsini güncelledim ama fan sesi durmaksızın devam ediyor.Fan hep çalışıyor.Hiç program çalıştırmasam dahi yinede susmuyor fan sesi.Bunu nasıl düzeltebilirim? ahmet23 1 yıl önce