Bilgisayarımda Kernel Data Inpage Error, Memory Management, Unexpected Store Exception, Driver Power State Faılure hatası

Bilgisayarımda Mavi Ekran çıkıyor ve Kernel Data Inpage Error, Memory Management, Unexpected Store Exception, Driver Power State Faılure hatası alıyorum.Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor.Bu problemi nasıl çözebilirim?

komando82 komando82 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ramlarda sorun olabilir zaten hatada da memory yani RAM diyor. Alttaki linkteki program ile RAM ları test et

    MemTest86 Nedir ?

    darkcrak darkcrak (5170)
    3 yıl önce cevaplandı

      Aşağıda ki konuya göz atabilirsin;

      Minidump dosyasını bana iletin;

      Driver hatası almışsın, driverları kontrol et ve Driver Booster gibi saçma programlar kullanma. Driver sorununu düzeltemezsen temiz bir Windows 10 kur.
      Windows 10 Güncel değilse güncelle.
      Windows 7 kullanıyorsan sistemin destekliyorsa Windows 10 Geç.
      Belleklerde hata olma olasılığı çok yüksek, Memtest86 ile Bellekleri test et.

      Ekran Kartı, BIOS, Chipset bunları güncelle. Ekran Kartı sürücüsünü Driver yükleme programlarıyla yüklediyen DDU ile silip kendi sitesinden indir.

      Driver Yükleme programları kullanmışsın, yanlış driverları bulup kaldırıp kendi sitelerinden indir.

      CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları sırasıyla gir.

      • Dism /Online /Cleanup-image /Startcomponentcleanup
      • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
      • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

      Buradan dosyayı indirip " Yönetici olarak " çalıştırın. İşlem bitince sistemi yeniden başlat. ( " VirüsTOTAL LİNK " )
      Buradan başka bir dosyayı indirip "  Yönetici olarak " çalıştırın. İşlem bitince yeniden deneyin.

      Yazılımsal kaynaklı sorunları çözdükten sonra geriye donanımsal kalır, RAM'ler arızalı muhtemelen, bellek testini mutlaka yapmalısın.

      hydra hydra (3802)