Bilgisayarımda klavye ve fare kafayı yedi nasıl düzeltirim?

Bilgisayarı açtığımda mouse'la dosyaya cift sol tıklıyorum dosya mavi kare'nin içine aldı ama açılmıyor dosya. Sonra boş yere tıkladığımda sanki dosyayaz sağ tıklamışım gibi menü geldi (aç, kes, kopyala, yapıştır) vb. Sonra klavye'den yazıyortum birşeyler normal alfabelik harfleri yazmıyor, bunları yazıyor (@€₺i¨~æß´`|). Sonra pc'yi yeniden başlattım çok şükür düzelti, bu sorunun birdaha yaşanmamasdı için ne yapabilirim?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu aralar bende de böyle saçmalıklar oluyor. Özellikle touchpad kullanımında Google Chrome'u açarken 1-2 saniyelik bir kasılma meydana geliyor. Bazen bilgisayardaki ikonlar gidip geliyor, ekran 2-3 saniye kararıp geliyor. Windows Gezgini kendini yeniden başlatıyor.

    Gerçekten Windows'un çöp olduğuna iyice ikna olmak üzereyim.

    Aşağıda verdiğim antimalware programlarıyla bilgisayarında geniş bir tarama yapmanı tavsiye ederim.

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır?

    Bir de ekran kartı sürücülerini, ve varsa Windows güncellemelerini yapmanın da büyük faydası oluyor. Mesela ben internette video izlerken bazen videoda kasılmalar oluyordu, ekran kartımı güncelleyince düzeldi.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarda önceden avast vardı, sonra avastı silip 360 total security yükledim,. Acaba ondan mı oldu diye ndüsünüyorum. @farurhenho ilkaybaki16 5 yıl önce
    • Sen yukarıda linkini verdiğim programlarla genel bir temizlik yap. Bakalım nolacak hep beraber öğreniriz @ilkaybaki16 omercik 5 yıl önce
    • Bunların hepsi pc'de olunca sorun olur mu* yani pc kasar mı* pc'de tek antivirüs programı olması gerekmiyor mu? ilkaybaki16 5 yıl önce
    • Bunların hepsini bilgisayarına yüklemeyeceksin. Hepsiyle tek tek tarama yapıyorsun. Yani sürekli bilgisayarında kalmayacaklar. Sadece biriyle de temizlik yapabilirsin istersen. @ilkaybaki16 omercik 5 yıl önce
    • Programlarının hepsiyle taradım, Emsisoft'la birşey çıkmadı, Zemana ile 4 tane virüş tespit etti. HitmanPro ile 3 tane virüs tespit etti. AdwCleaner ile 2 tanr virüs tespit etti. @farurhenho ilkaybaki16 5 yıl önce