Bilgisayarımda ( leptop ) şu programların hepsi yüklü

Bilgisayarımda   ( leptop )   şu   programların   hepsi   yüklü,    ( Microsoft Security Essentials,     CCleaner ,     Wise Care 365,   YAC   )    ortak    özellikleri  aynı   olan  bu  progamların   hepsinin   yüklü   ve   kurulu   olması   bilgisayara    ağır   gelirmmi ,   her    hangi   bir   zarar   verirmi  ?

Yardımcı   olursanız   sevinirim ...

mat7 mat7 (336)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle   cevap  verdiğiniz   için  teşekkür  ederim..
    YAC  programını   dün  yüklemiştim,   programın   yorum
    bölümüne   bakarak  yüklemiştim,  neredeyse   olumsuz  yorum
    yok  gibiydi  bir  yada   iki  olumsuz  yorum  vardı  oda  büyük
    boyutta  değildi .  Tam indirden  indirdim.
    İlk  uzun  bir  tarama  yaptı  ve  yandex i  kaldırdı. Fazla
    gerek  dosyaları  kaldırmı  pek  anlayamadım  açıkçası..
    Sizin  bu  uyarınıza   üzerine   teredtütte   kaldım  ve  sorun   yaşamadan   kaldırdım.
    Tavsiye  ettiğiniz   programada   baktım  fakat  yorumlarında
    fazla   olumsuz   yorum  gördüm  bilgisayarı  kastığı  yönündeydi
    yorumlar  ve   onuda  yüklemeye  cesaret  edemedim  doğrusu.
    Peki  bu  programlara  sizce   gerek  varmı  ?  Microsoft Security Essentials,   CCleaner ,

    Wise Care 365     ve    programları  varken ?

    Birde   bir   program  hakkında   daha  sorunum  var  bilginiz  varsa
    bu  konu  hakkında  bilginiz   ve   yardımcı  olursanız
    çok  sevinirim .

    Bir    süre     önce     Simple    Sticky    Notes       adında    yapış   not    programı    yükledim .
    İyi      güzel    kullanıyorum    fakat   bilgisayarı    her   açtığımda    yeni    sürümünü   yüklemem   için   evet   hayır   uyarısı    çıkıyor  ,    programı    kaldırayım     dedim   fakat   uğraşıyorum   kakmıyor .
    Ne    yapabilirim    bu   konuda  ?

    mat7 mat7 (336)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Wise Care 365 yeterli olacaktır ama Advanced System Care daha fonksiyoneldir ve daha geniş kapsamlı bir tarama sağlar. Artıları eksileri değerlendirerek bir seçim yapmanızı öneririm. Simple Sticky Notes programını kaldırmak için ilk olarak görev çubuğundan (sağ alt) programın simgesine sağ tıklayarak "Çıkış" demeniz gerekmektedir. Ardından programı "Program Ekle/Kaldır"dan kaldırabilirsiniz. Eğer başka bir hata veriyorsa, burada belirtirseniz yardımcı olabilirim. utkubayat 9 yıl önce
    • Evet nihayet Simple Sticky Notes kaldırabildim çok teşekkürler ... Aslında seviyordum bu programı işimede yarıyordu fakat her bilgisayarı açışımda yeni sürümü yükle diye ısrarla uyarı vermesi beni çok rahatsız etti.. Neyse belki başka bir yapışkan not programı bulurum . Tekrar teşekkürler yardımınıza . Ya aynı durum bir programın daha var modemimin programı bir süredir oda bilgisayarı açtığımda açılıyor ve ağ bağlantılarını konturol ediyor , Allah tan internet bağlantısında bir sorun yok hemen bağlanıyor , aslında bu durum bir ara ben bilgisayrın kablosuz ağ yerini yanlışlıkla kapatmıştım açtım tekrar ayarladım fakat sonrada bu durum ortaya çıktı . Varmıdır bu konu hakkındada bilginiz bilemiyorum ... Dilerim vardırda bu konu hakkında yardımcı olursunuz.. Tavsiye ettiğiniz program hakkında da düşüneceğim , peki tavsiye ettiğiniz programı yüklersem Wise Care 365 de kalsınmı yoksa kaldırayammı sizce ? mat7 9 yıl önce
    • Kontrol etmesinde bir zarar yoktur. Fakat daha önce böyle bir durum yoksa ve kontrol etmesi gerçekten rahatsızlık veriyorsa, modemi yeniden kurmanızı önerebilirim. Tavsiye ettiğin programı kurduğunuz takdirde Wise Care 365'i kaldırabilirsiniz. Çünkü bir adet optimizasyon programı yeterlidir. utkubayat 9 yıl önce
    • Merhaba, daha bana çok iyi yardımcı olmuştunuz mümkünse yine yardımcı olurmusunuz... Modemimin programının bilgisayarım her aşıldığında çıktığında bahsetmiştim sizde kaldırmama tavsiye etmiştiniz bende kaldırmıştım ve sorun çözülmüştü . Fakat ben bir hata yaptım ve internetimi kaç mbps olduğunu öğrenmek için programı tekrar kurdum fakat olmadı hem mbps olduğunu öğrenemedim hemde aynı sorunu tekrar yaşamaya başladım yani yine bilgisayarımı her açtığımda yine modemimin programı taramaya başlıyor. Ve yine programı kaldırmak istiyorum fakat kaldıramıyorum kaldır'a tıklıyorum kalkıyormuş gibi işleme geçiyor işlem bitiyor fakat program olduğu gibi duruyor kalkmıyor ... Ne yapmalıyım sizce nasıl çözebilirim bu sorunu ? Dilerim yine yardımcı olabilirsiniz bana ... mat7 9 yıl önce
    • Bir uninstaller programı kullanmanızda fayda var. Önerebileceğim program ise IObit Uninstaller veya Revo Uninstaller. Bu programlar aracılığıyla bahsettiğin programı kaldırmayı deneyebilirsin. utkubayat 9 yıl önce
    • Size sonsuz teşekkürler ... Sorunum çözüldü ..... Tavsiye ettiğiniz IObit Uninstaller programını indirip kullandım ve program kalktı dolayısıyla biligisayarı açıp kapadığımda modemin program tarama yapmadı kurtuldum yani .... Tekrar teşekkürler yardımlarınız için sağolun .... Bu kadar hep bana yardımcı olmaya çalıştınız ve oldunuz.... Bana yardımcı olan tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler iyiki varsınız .... Biligime bilgi kattınız sağ olun var olun .. İyi çalışmalar çoook kolay gelsin ... mat7 9 yıl önce
    • Rica ederiz. Bizim görevimiz sizin sorunlarınızı çözmek. Sizin sorunlarınızı çözdükçe biz de ayrı mutlu oluyoruz. utkubayat 9 yıl önce
    • Sağ olun zaman ayırdınız için tekrar teşekkürler ... :) mat7 9 yıl önce

    Microsoft Security Essentials, kötü amaçlı yazılımları bulması ve engellemesi sebebiyle gerekli bir program olduğunu söyleyebilirim.

    CCleaner, kayıt defterinizdeki çöp olarak tabir edebileceğimiz kayıtları silmek ve düzeltmekle görevlidir. Bu sebeple CCleaner programının gerekli olduğunu söyleyebilirim.

    Wise Care 365, genel bir optimizasyon programıdır ve sizin için faydalı olabilir fakat, piyasada bu programdan daha iyi optimizasyon programları vardır. Örneğin Advanced System Care daha kapsamlı bir optimizasyon programıdır.

    YAC ise güvenilirliği şüpheli bir programdır ve bunun için aşağıdaki linkleri incelemenizi ve YAC'ı kaldırmanızı öneriyorum.

    YAC nedir?

    YAC (Yet Another Cleaner) Güvenilir mi?

    YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır?

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Size cevap yazdıktan sonra bir daha uğraştım ve benimde aklıma modemin programını kaldırmak geldi ve kaldırdım ve sorun ortadan kalktı şimdilik inşallah olmaz bir daha. Size tekrar tekrar teşekkür ederim zamanınızı ayırdınız cevap verdiniz sağolun Allah razı olsun... Program hakkındada tavsiyenizi düşüneceğim . Tekrar teşekkürler kolay gelsin iyi çalışmalar... :) mat7 9 yıl önce
    • Sorununuz çözüldüyse çözümü cevap olarak kabul ederseniz başka insanların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. utkubayat 9 yıl önce
    • Tabi elbetteki sizin cevabınız kabulümdür .. Sonuçta aynı çözüm yöntemi, net şekilde aynıdır hiç kuşsuz ... Başka ne yapmam gerek başka insanlara faydalı olabilmek için siz izah edin bana yapayım . Birde Word sayfasıyla ilgili biri sorunum daha var acaba bu konu hakkında da bilginiz varmıdır ve yine yardımınız mümkünmüdür acaba ? Eğer evet derseniz aşağıya yazdım sorumu .. Fazla rahatsızlık vermiyorumdur inşallah.... Bilgisayarda fareyi sağ tıkadığımız yenile ve yeni dosya , not ve Word sayfalarını açtığımız vesaire seçenekleri olan menüsünde Microsoft Word sayfa seçeneği yok oldu , not defteri ve evrak çantası seçenekleri duruyor fakat Word sayfaı yok . Ben bir şekilde bir yeri kapattım sanırım fakat hatırlayamıyorum … Word ü tekrar sağ tıkla menüsüne nasıl ekleyebilirim ? Ve bu konuda bunları yaptım ve yapmadım belirtmek istedim . ( Masaüstünde sağ tıklama menüsüne "Yeni Word Belgesi" eklemek için şunu deneyin Masaüstündeyken Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. Çalıştıra şu komutu yazın ve enter tuşuna basın. winword.exe /r Bu işlemden sonra Word masaüstünde sağ tuşla açılan menüye gelmiş olacaktır. ) ( Bu işlemi yaptım fakat gelmedi ) ( Ve bu işlemi yapamıyorum dvd arızalı ) ( Yukarıdaki işlem bir sebepten çalışmaz ise, Office Kurulum medyasını sürücüye takın. Office kurulumunu başlatın. Kurulum sırasında Onarma işlemini seçin. ) Başka yolu var mıdır ? mat7 9 yıl önce
    • Sorununuzun altındaki cevaplardan sorununuzu çözen cevabın sol üstündeki Onay işaretine basarak cevabı onaylı hale getirebilirsiniz. Sorduğunuz sorunun cevabını ise açtığınız diğer başlıkta cevapladım. http://uzmanim.net/Soru/word-sayfasini-tekrar-farenin-sag-tikla-menusune-nasil-ekleyebilirim/6632 utkubayat 9 yıl önce

    hitmanpro bile yac ı trojan olarak görüyor. indirmeyin

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Maalesef indirdim ama kurmadım ... Bir tarama yapayım bakayım sonuç ne çıkacak ... mat7 9 yıl önce