Bilgisayarımda mause kendi kendine hareket ediyor ve videoları kendi kendine ileri sarıyor. Ne yapmam lazım?

Bilgisayarım kendi başına hareket ediyor. Girdigim sayfayı geri kapatıyor izlediğim videoyu ilerletiyor ya da başa sarıyor. Arama motoruna yazıyor. İstediğim sayfaya giremiyorum. Girdiğimde de çok zor oluyor. Neye basarsam o sayfadan 50 ye yakın açıyor. Sayfalarımı kapatıyor. Tamirciye götürmeme rağmen hala böyle.

kullanici984055 kullanici984055 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tamirci? Enteresan. MalwareBytes ve Kaspersky İndir tarat.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Tamirci sanırsam bilgisayarcı. darkcrak 3 yıl önce
    • Biliyorum zaten, tamirci denmez. hydra 3 yıl önce

    Bilgisayarına keylogger bulaşmış yani bilgisayarını Mallwarebytes veya Emsisoft yazılımı ile taramanda fayda var.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Bilgisayarını bu antivirüs programları ile taradıktan sonra bilgisayarındaki bütün virüsleri sil ve bütün şifrelerini vs. değiştir çünkü bilgisayarına keylogger bulaştığı zaman verilerini çalabiliyorlar ve bilgilerini yani şifrelerini değiştirmende fayda var.

    Not: Bilgisayarından sakın alışveriş yapma yani kredi kartı bilgilerini sakın girme gireceksende format atmanda fayda var.

    darkcrak darkcrak (5168)