Bilgisayarımda mavi ekran hatası alıyorum ne yapmalıyım?

Yeni topladığım bilgisayarımda uzun süredir mavi ekran alıyorum. Çabalarım sonunda bir çözüm buldum fakat geçici olduğuna inanıyorum. Şimdi işlemci güç yönetimi bölümünden maksimum işlemci durumunu %100'den %90'a çektiğimde çalışma hızı maksimum 3.17 ghz görüyor. Bu şekilde kullandığımda bir sorun kalmıyor fakat %100 aldığımda ve işlemci 3.60 GHz'in üstüne çıktığında ardı ardına mavi ekran alıyorum. Böyle bir sorunla karşılaşıp bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Bu hatayla uzun süredir uğraşıyorum driverlarım güncel ve bütün testleri uyguladım.

Sistem bilgilerim şu şekilde:

  • AMD Ryzen 5 3500x
  • Asus Prime A520M-K Anakart
  • Gskill Ripjaws 2x8 3600 hz ram
  • Asus Rog Strix Gtx 1660 Super
  • Rampage 600w 80p  Bronze power supply
  • Hyper Fury 3D 240GB SSD
morphohelenor morphohelenor (6)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bana sorun güç kaynağındanmış gibi geldi farklı bir güç kaynağı ile test eder misin? Bir bilgisayarcıya gidip ufak bir ücret karşılığında denettirebilirsin.

    hydra hydra (3800)