Bilgisayarımda mining virüsü var mıdır? Nasıl anlarım?

merhaba yaklaşık 1 yıl önce crackli bir program yüklemiştim ve hemen geri sildim fakat 2*3 gün önce okuduğum bazı haberlerden dolayı aklıma takıldı ya mining virüsü varsa diye. 3 farklı antivirüs programı ( Kaspersky.Eset NOD32. Malwarebytes) yükledim ve tam tarama yaptım tertemiz çıktı. Kasam masamın üstünde günde yaklaşık 9*10 saat oturuyorum ve en ufak bir ısınma yok kasayı ellediğim zaman buz gibi mining yapılan bir bilgisayarda ısınma sorunu olmaz mı yani en azından kasayı ellediğim zaman bir sıcaklık hissetmem mi bilgisayarı aldığımdan bu yana her hafta Kaspersky ile tam tarama yaparım bugüne kadar bir tane bile virüs çıkmadı rahat olmalımıyım

tevfik22 tevfik22 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hiçbir problem yok, zaten 1 yıl önce yüklediğiniz program virüslü olsa ortaya çıkmak için 1 yıl beklemez. Malwarebytes da temiz dediyse bilgisayarınızda problem yoktur. Zaten mining virüsü olunca ciddi ısınma problemi olur.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

    • yani herhangi bir sorun yoktur demi bide mining yapılan bilgisayar boşta olsa bile ısınma olur yani kasayı ellediğim zaman onu hissederim en azından tevfik22 2 yıl önce
    • Aynen öyle, hiçbir sorun olmaz merak etmeyin. xbedirhanx 2 yıl önce

    Malwarebytes, Kaspersky, Eset Nod32 gibi yazlımlar kripto para madenciliği yapan virüslere karşı oldukça etkili. Sen  1 yıl önce virüsü bulaştırmışsın. Sonra gerekli virüs taramalarını yapmışsın. İçin rahat olabilir.  Şuanda bilgisayarın temiz durumdadır.

    hakan hakan (15424)