Bilgisayarımda oyun dosyaları sürekli bozuluyor

sürekli olarak oyun dosyaları bozuluyor hata almaya başlıyorum bir süre sonra internet sekmelerinde çökmeler yaşıyor attığım format ile mi alakalı yoksa hard diskimde mi sorun var bilemiyorum format attığımda bir şey olmuyor fakat bir süre sonra aynı sorunla karşılaşıp duruyorum.Bu sorunları nasıl düzeltebilirim?

expertus expertus (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    • Antivirüs programları ile sisteminizi derin taramaya alın
    • Cmd yi açıp
    • chkdsk C: /r komut isteminde chkdsk birim:/r yazın ve ENTER tuşuna basın. 1 2 saat sürebilir.
    • Evet sorun hdde de olabilir hala olmazsa yeni hdd alırsınız
    • Yada hiç uğraşmayın teknis servise verin onlar gerekeni yaparlar.
    •
    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

    • önerdiğiniz bi antivirüs programı var mı ? @temmuz2004 expertus 6 yıl önce
    • @expertus avg kaspersky avast gibi progrsmlsr ile rsrsyın bkz eset nod32 temmuz2004 6 yıl önce
    • şunu söylemeyi unuttum hddmi daha yeni almıştım sorunsuz çalıştığınıda gördüm farklı bir cihazda ama benim bilgisayarıma takınca bir sorun olmuş olabilme ihtimali var mı ? @temmuz2004 expertus 6 yıl önce
    • @expertus evet olabilir virüs bulsdmis olabilir bsd sektör de olablr siz yinede chkdsk C: /r yapın boş zamanı ızda @temmuz @farurhenho @nvidiagtx @ismailsarp bailer bilenler buyrun :) temmuz2004 6 yıl önce
    • neredeyse 3 günde 1 format atıyorum girdiğim siteler ve indirdiğim şeyler belirli olan şeyler yine de başka bir şekilde virüs bulaşabilme ihmali var mıdır? @temmuz2004 expertus 6 yıl önce
    • Sorunu çözdünmü @expertus nvidiagtx 6 yıl önce

    Oyunların crack mı yoksa Steam'den mi indiriyorsun?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      birisi league of legends kendi sitesinden indiriyorum diğeri cs go steamden indiriyorum

      expertus expertus (8)
      6 yıl önce cevaplandı

      • league of legends i az önce indirdim sabahtan bıraktım şimdi kurdum daha oyuna ilk girişimde hata tespit ettik diyip onarıma başladı bunun gibi hataları sürekli olarak alıyorum expertus 6 yıl önce
      • @expertus O zaman hdd(harddisk) te sorun var yeni hdd alın :( temmuz2004 6 yıl önce
      • @expertus teknis servise vermenizi tavsiye ederim siz hiç ellemeyin bence temmuz2004 6 yıl önce
      • hard diskim yeniydi ama farklı hard disklerdede aynı sorunu aldım @temmuz2004 expertus 6 yıl önce
      • @experts harddiskte sıkıntı yok başka şeyde var nvidiagtx 6 yıl önce
      • @expertus nvidiagtx 6 yıl önce
      • o zaman şu sorunumuda söyleyeyim belki ikisi alakalıdır ben 8 gb ram kullanıyorum 4 4,çift ram takılı iken bilgisayarın power düğmesine basıyorum ekran kartı fanı hariç tüm fanlar çalışıyor ama bilgisayar açılmıyor hiç bir anakart hatası seside gelmiyor öyle olunca kapatıyorum birini çıkarıp tek ram ile açıyorum açılıyor açılırken powerden kapatıp 2. ramı tekrar takıyorum öyle yaptığımda 8 ram ile de açılıyor.Ama bilgisayarı kapattığımda tekrardan aynı işlemi yapmam gerekiyor açmak için ramları ve slotları tek tek denedim her seferinde aynı kapattığımda ram cıkar tak yapmam gerekiyor ikisi arasında bir bağlantı olabilir mi ? @nvidiagtx expertus 6 yıl önce
      • Valla bilemiyorum artık yani @expertus bizim uzaktan yapacak pek şeyimiz yok. memtest ile ramlerinizi kontrol ettinizmi nvidiagtx 6 yıl önce
      • Ramlerinizi yenimi aldınız ? ne zaman aldınız ? @expertus nvidiagtx 6 yıl önce

      Eğer harddisk yeniyse, farklı Harddisklerde'de aynı hatayı alıyosanız bu hatanın harddiskle alakası yok, Ram ile alakalı olabilir.

      nvidiagtx nvidiagtx (690)