Bilgisayarımda takılmalar çok oluyor

5.5K'ya çok iyi bir pc topladım ama saçma bir şekilde çok fazla takılmalar oluyor. Sistemden kaynaklı olduğunu sanmıyorum neden oluyor olabilir?

treajen treajen (43)
4 yıl önce sordu

  • Takılma dediğin nasıl bir talılma. Donma mı? Yoksa takılıp kalma mı? darkcrak 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Sistem özelliklerini belirtirmisin ?
Olası çözümler;

  • Ekran kartını güncelle
  • Virüs taraması yap.

Ayrıca;
HDD bad sector, SSD sağlık durumu vs test et.
OCCT ile Ekran kartını, PSU'yu vs teste sok.

hydra hydra (3800)
4 yıl önce cevaplandı

  • Asus B450m-k Ana Kart Gtx 1660 Ekran Kartı 16gb 3000mhz RAM AMD Ryzen R5 2600 İşlemci treajen 4 yıl önce
  • 5500'e daha iyi sistem toplanabilird. Ben 4000 TL'ye 1660Super'li topladım. hydra 4 yıl önce
  • Sorunun tam olarak anlayamadım çözemiyorum. hydra 4 yıl önce
  • Ne yaparken kasıyor ? Depolama birimlerinde sorun olabilir. hydra 4 yıl önce
  • Oyunlarda filan değilde normal tarayıcıdan çıkarken ya da klasörler arası gezinirken explorer takılıyor bazen kapanıp açılıyor ilginç bişi. treajen 4 yıl önce
  • Bilemedim şimdi, servise gönder. hydra 4 yıl önce