Bilgisayarımda TPM var mı yok mu nasıl anlarım?

Bilgisayarımda Windows 10 yüklü. Windows 11 yüklemek istiyorum ama TPM 2.0 istiyormuş. TPM benim bilgisayarımda var mı yok mu bunu nasıl anlarım?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarında TPM var mı yok mu anlamanın bir yolu var.

    Windows 10 kullanıcıları şu şekilde TPM kontrolü yapabilirler:

    1. Windows 10 arama bölümünne "bitlocker'ı yönet" yaz.
      TPM yönet
    2. Daha sonra açılan pencerede TPM yönetimini seç.
    3. Durum: TPM hazır yazıyorsa bilgisayarında TPM vardır.
      TPM durumu

    Yukarıdaki adımları izleyerek bilgisayarında TPM var mı yok mu anlayabilirsin.

    TPM bir güvenlik yongası(çipi).  Windows 11 Bitlocker gibi özelliklerin kullanılabilmesi için TPM çipina ihtiyaç duyuyor. TPM çipi anakarta lehimlenmiş durumdadır.

    Ek kart olarak da alınıp bilgisayara takılabiliyor.

    murat murat (12492)