Bilgisayarımdaki BD-ROM lar nedir? nasıl gizleyebilirim?

http://i.hizliresim.com/WbOmyE.png
Ekran görüntüsündeki BD-ROM lardan bi bir sürü daha vardı sonrasında denetim masasında klasör seçeneklerinden dosyaları gizleyip kurtulmuştum fakat bunlar kaldı bunların bi zararı varmı bilmiyorum fakat görüntü kirliliği yapıyor bunlarıda nasıl gizleyebilirim?

taha17 taha17 (91)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Deamon tools gibi bir program, bir sanal DVD sürücü yüklemişseniz BD ROM görmeniz normal.

    Eğer oyun veya program ISO dosyalarını açmak için bir program yüklediysen bundan dolayı BD ROM sürücüleri oluşur.

    BD ROM, Blu-Ray Disk Read Only Memory  kelimesinin baş harflerinden oluşur. Kısaca Blue-ray okuyucuyu ifade eder.

    Hangi sanal sürücü programı yüklü ise onun içinden bu sürücüleri kaldırabilirsiniz.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Evet Deamon tools programıyla bazı oyunlar yüklemiştim oyun dosyalarından mı kaldırmam gerekiyor? taha17 7 yıl önce
    • Hayır Deamon tools programı içinden sürücüleri silmeslisin. @taha17 murat 7 yıl önce