Bilgisayarımdaki bilgilere açılmdığı halde bakmamin başka bir yolu var mı

Dizüstü bilgisayarım sadece fişe bağlı iken çalışıyor fişe takıp açtığımda ışığı yanıyor ama ekranda hiçbisey olmadan 1 2 saniye içinde kapanıyor. Ve ben laptopun içindeki bilgileri laptop açılmada bile bilgileri görebilir miyim (resim video vs..) tanıdığım biri bu işten anlıyor ama görmemesi gereken bilgiler var o yuzden format atılıp mi açılır acaba ve birde formatla resimler tamamen gider mi (telefondan aktarmistim ). Acil cevap verirseniz çok sevinirim.

hello1234 hello1234 (1)
6 yıl önce sordu

  • Mesajımın altına ilavede bulundum, yeniden bakarsın. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bazı yolları var bunun ama senin yapabileceğin en kolay ve garantilisi bu yollardan PC'den sabit diski çıkartarak bir disk kutusuna koyup başka bir PC'de bu sabit diskteki verileri görebilir ve yedeklayebilirsin.

Bunun için sana 2,5 inç bir USB disk kutusu gereklidir:

OEM ÜrünleriHarddisk Kutuları 2.5 Diskler (tıkla)

Edit:

Ayrıca dosyalarını @farurhenho'nun Açılmayan bir bilgisayardan nasıl veri kurtarılır? (tıkla) mesajda paylaştığı linkte gösterilen pratik ve kolay yol ile yada bir CD'den/flash bellekten çalışan canlı işletim sistemi kullanarakta kurtarabilirsin (yedekleyebilirsin).

temmuz temmuz (12505)