Bilgisayarımdaki fan hızı normalmi ?

Bilgisayarımdaki fan hızı normalmi  ?
Merhabalar BEnim şu an fan hızım ( ADVANCED SYSTEM CAREYE GÖRE ) : 1081

CPU : 43

GPU: 34

ANAKART : 25 Derece

Birde Kasadan Azda olsa gııııır diye ses geliyor

Kasa Sessiz Kasa 3 gün öncede olmuştu sabah sonra hiç olmadı

en son bugün oldu bu ses

Sistem

8 GB DDR4 2400 MHZ Corsair Vengeance Sogutuculu ram

4 GB GDDR5 MSİ Nvidia GTX 1050 ti Ekran kartı

intel core i5 7500 3.40 GhZ işlemci

Anakar MSİ H110 M Pro-VD

NOT:  Saat 12:41 Benim Kasam digital Panelli HDD Kaç Derece VGA Kaç Derece CPU Kaç DERECE Görebiliyorum

Kasaya göre şimdi The forest oyunu acık

:

CPU: 48 Derece bakmayın normalde 30 35 derece The forest oyunu açık oldugu için böyle

HDD: 45 Derece  THE FOREST AÇI:K Gİ;NE

VGA: 48 DERECE THE FOREST AÇIK

Ben 40 dakika sonra gene gelcem Oyun açık deilken

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dediğiniz program ile ölçüm hiç sağlıklı değil.

    gercekhayat gercekhayat (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • nedemek yani daha ayrıntılı anlatırmısınız nvidiagtx 6 yıl önce
    • advanced systemcare diyorum sağlıklı ölçüm yapmıyor gercekhayat 6 yıl önce

    Isı değerlerin güzel (problemsiz) görülüyor. Öyleyse fan hızın normal. Ve zaten sistemlerde işlemci fan hızları değişkendir; ısıya göre çalışırlar, devir sayıları düşer ve/veya yükselir.

    Nema problem :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim Şu an Advanced System care ile tarama yapıyorum tem izlik Şimdiki ısı değerlerim 29 30 31 nvidiagtx 6 yıl önce
    • ve azda olsa kasadan ses çıkıyor normalmidir normal fan sesi ilk aldıgım zamanlarda çok sessizdi şimdi birazcık ses çıkıyor nvidiagtx 6 yıl önce
    • Normaldir, eskiyen alet ve cihazların çalışma şekli ilk hallerine göre farklılık gösterir. PC'lerde bulunan fanlarda bu şekildedir ve bu sebeple zaman zaman temizlemek (tozunu almak) ve yağlamak (fan göbeğine az miktarda ince yağ damlatılır/ enjekte edilir) gerekir. Bu şekilde fan daha performanslı ve daha sessiz çalışır, kullanım ömrü daha uzun olur @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce