Bilgisayarımdaki programların çoğu açılmıyor

Bilgisayarımda 7-8 aydır bir sorun yokken birden bire bilgisayarı açtığımda programların hiçbirini çalıştıramıyordum.Güvenlik moduyla girdim hiçbir sorun yoktu birtek güvenlik duvarına girdiğimde yanıt vermiyordu.Ardından normal moda geçtim,normal moddada sorun yoktu fazla fakat yine bazı programlar açılmıyordu.Güvenlik modunda çalışan program normal moddda şu hatayı veriyor:It might have been moved , renamed or deleted.Do you want remove this item?.Bu hatayı alıyorum güvenlik modunda sorunsuz açabiliyorum.Bazenleri de bilgisayarımda internet gidiyor.Çoğu oyuna girebiliyorum fakat bu sorun durduk yere neden oluyor lütfen yardım edin!

Kendi bilgisayarımdan video falan izlemeye çalıştığımda; Server execution failed hatasını alıyorum,Virüs programı indirdim "Eset" bu programı kurdum çalıştırdığımda herhangi bir hata veya birşey almıyorum fakat program açılmıyor farklı bir antivirüs programı olarak Avast indirdim onun kurulumunu çalıştırdığımda çalışmayı durdurdu falan diyor.Lütfen bir çözüm bulun.

EDIT: Birde bunlar yetmiyormuş gibi internet aşırı derecede yavaş [Sadece bilgisayarımda]

uzmanimnetuyesi uzmanimnetuyesi (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

     bahsettiğiniz hata iletisi Bu taşınmış, yeniden adlandırılmış olabilir veya deleted.Do Bu öğeyi kaldırmak istiyormusunuz

    iki antivirüs programı aynı anda çalışınca çakışıyor bilgisayarı güvenli modda başlat antivirüslerin iksinide kaldır

    yerleşik virüsler içinhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

    tarayıcı virüsleri için http://www.gezginler.net/indir/hitmanpro.html

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Antivirus yokkende bu hatalarin hepsi oluyordu sadece bu sorun yok yani.

      uzmanimnetuyesi uzmanimnetuyesi (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Komut isteminde sfc /scannow komutunu çalıştırmayı dene (Komut istemini yönetici alarak açacaksın).

        Hata mesajı alırsan;

        Başlat ​​arama ve services.msc yaz ve gir. Burada Windows Modules Installer (Windows Modül Yükleyicisi) hizmetin durumu Manuel olarak ayarlanması gerekir. Bunun için Çift tıkla ve General (Genel) sekmesinde Startup type (Başlangıç durumu) satırındaki komutu Manuel (Elle) haline getir (Zaten bu şekildeyse değişiklik yapma) . Komutu yeniden dene.

        Veya;

        FixWin v1.2 download et (tıkla) ve çalıştır. Daha sonra sfc.exe çalışır hale gelecektir (Belki sfc.exe çalıştırmaya gerek kalmadan problemler düzelebilecektir).

        Fix ve sfc exe işe yaramazsa sistem geri yüklemeyi dene:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        Sistem Geri Yükleme normal modda çalışmazsa Güveni Mod'da denersin.

        En son çarede kurulum DVD'si olur. Ama bu arada @candanın virüs taraması tavsiyesinide gözardı etme, işe yarayabilir.

        temmuz temmuz (12505)
        8 yıl önce cevaplandı

        • Windows Resource Protection could not start the repair service diye bir hata aldım. uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Mesajımı editliyorum, yeniden bakarsın. temmuz 8 yıl önce
        • Editlediniz mi? uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • FixWin v1.2 dosyasını kendime ait Yandex sayfasına koydum. Buradaki dosyalar içinde göreceksin. Bu linkten download senin için daha kolay olur. temmuz 8 yıl önce
        • temmuz arkadaşın tarifini deneyin yine olmuyorsa dosyalarınızı vs herşeyinizi bir sürücüde toplayın 40 GB boş sürücü oluşturun onarım medyanız varsa pc ye takın bios tuşuna basın bios açılınca medyanızın üzerine oklarla gelin ent basın ve medyanız açılınca ileri deyin ürün anahtarını girin iki seçenek gelir karşınıza altaki seçeneği tercih edin sürücüleri gösteren sayfa gelir karşınıza dosya vs topladığınız sürücü ve birde 40GB oluşturduğunuz sürücü kalsın diğerlerini silin 40 GB boş sürücü tıklatın ve ileri deyin sıfır kurulum başlar yönergeleri takip ederek kurmuş olursunuz candan 8 yıl önce
        • Teşekkür ederim deniyorum hemen eğer olursa haber veririm. uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Dosyayı indirdidm fakat ne yapacağımı anlamadım,bu dosyanın içinden fixwin 1.2 yi indirdim ve System File Checker'e tıkladım sonra kendi kendine kapandı scan ekranı.? uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • ikitane program önerisi yazdım cevabıma ilave olarak işinizi görür candan 8 yıl önce
        • Hangi işletim sistemini kullanıyorsun? Yazmamışsın, Win 7 tahmin etmiştim ama farklıysa, mesela Win 10 ise çalışmaz. Birde yönetici olarak çalıştırılması gerekir. temmuz 8 yıl önce
        • Win 8 veya 8.1 ise yine aynı sayfada MicrosoftFixit-portable (XP.Vista.7.8), Windows 10 ise FixWin 10 (Genel problemler).. temmuz 8 yıl önce
        • Bu fix programlarından ilgili olanını çalıştır (ve sonra gerekirse sfc /scannow taraması yap) problem düzelmezse kurulum DVD kullanarak (sistemi kurulum DVD'si ile başlatıp) onarım yap. Ama fix ve sfc.exe ile problemlerin düzeleceğini düşünüyorum. Olmazsa son çare kurulum DVD'si yoluyla.. temmuz 8 yıl önce
        • Eğer problemin üzerinden uzun zaman geçmediyse sistem geri yüklemeside deneyebilirsin. Mesajımın altına yeniden bak. temmuz 8 yıl önce
        • Windows 7 kullaniyorum.Fixwin birkaç tane sorunu çözdü antivirus programi acilmaya basladi sistem geri yükleme ise sistem geri yukleme noktasi yok bilgisayarimda.Antivirus programindan Bugun virus taramasi yapicam. uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Fixwinde System File checkeri tamamladiktan sonra yine sfc scannow da ayni hata vardi? uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Bilgisayarı güvenli modda aç ve sfc /scannow komutunu birde o modda çalıştırmayı dene. Virüs taramasınıda önce antivirüs programının veri tabanını (virüs tanımlarını) güncelleyerek yapmalısın. temmuz 8 yıl önce
        • Hizmetlerden Windows Modül Yükleyicisini "Elle" olarak ayarlamayı yapabilirsin sanmıştım. Herhalde yapamadın. Sormadında. Bunu mesajımda değişiklik yaparak daha açık hale getirdim. Yeniden bakmalısın. temmuz 8 yıl önce
        • Birde Combofix taraması tavsiye edecektim ama bu azami dikkat ve yeterli tecrübe gerektiren birşeydir. En sonlarda düzelmezse bunuda denersin. Ama ondan önce Gvenli Mod, Virüs taraması, Windows kurulum DVD'si ve belki başka çözüm yolları denenmeli. Yeni format ve işletim sisteminin sıfırdan yüklenmesine kadar birçok yol ve çözüm denemesi en son düşünülecek yol olur. temmuz 8 yıl önce
        • Hizmetlerde Windows Modül Yükleyicisi ayarı "Elle" olmalı, değilse bu hale getirilmeli dedik. Buna mutlaka bakmalısın. Bir daha bir daha yazmayalım. temmuz 8 yıl önce
        • Zaten manual olarak ayarli yinede calismiyor guvenli modda ayni şekilde uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Yandex sayfamda Win 7 destekli üç Fix programı var. Üçüde farklı versiyonlar ve farklı fonksiyonlara sahip. Üçüde denenmelidir. 1- FixWin v 1.2 (XP.Vista.7) 2- MicrosoftFixit-portable (XP.Vista.7.8) 3-MicrosoftFixit50850 (Win 7 Update ve exe problemleri). Denemediklerini denersin. temmuz 8 yıl önce
        • Tamam denerim işe yaramasada elinizden geleni yaptığınız için çok teşekkür ederim. uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Ne denediysem hiçbiri işe yaramadı bundan dolayı son çare olarak önemli bilgileri yedekliyerek format attım.Hepinize yardımınız için teşekkür ederim. uzmanimnetuyesi 8 yıl önce
        • Ne denebilir canın sağ olsun, geçmiş olsun. temmuz 8 yıl önce