Bilgisayarımdaki virüs programları çok kastırıyor ?

Bilgisayarıma esed nod 32 yükledim bilgisayarım aşırı derecede kasmaya başladı ve bazı sorunlar oldu. Virüs programını kaldırmalımıyım , nasıl kaldırcam , virüs programı önerirmisiniz ?

buse01 buse01 (0)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet virüs programını kaldırmasınız. Ücretsiz olan virüs programları deneme süresi sırasında sıkıntı yaratabilir. 2 yöntemlede kaldırabilirsiniz ;

    1.Yöntem

    Başlat\Tüm Programlar\Eset\Kaldır tıklayın. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir..

    Not : Denetim Masası\Program Ekle Kaldır yardımcı programını kullanarak Nod32 kaldırmaya çalışmayın..

    Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Denetim Masası / Klasör Seçenekleri’ ndenGörünüm sekmesini tıklayın. Gelişmiş Ayarlar bölümünden “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” seçeneğini işaretleyin ve Tamam ile tüm pencereleri kapatın.

    Başlat\Bilgisayarın\Yerel Disk C:\‘ den aşağıdaki klasörleri silin..

    Windows XP işletim Sistemi Kullananlar için ;

    C:\Program Files\ESET

    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET

    C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\ESET

    Windows 7 ve Vista işletim sistemi kullanalar için ;

    C:\Program Files\ESET

    C:\Program Data\ESET

    2 Yöntem

    Eğer yukarıdaki işlemde başarısız olursanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın Windows Logo’ su gelmeden önce Klavyenizde F8 tuşuna basarak bilgisayarınızı Güvenli Mod’ da başlatın..

    Başlat \Çalıştır bölümüne “regedit” yazıp Enter basın..

    Kayıt Defteri düzenleyicisinden aşağıdaki anahtarları bulun ve silin..

    [a] HKEY_CURRENT_USER\Software\ESET
    [b] HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ESET
    [c] HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\egui

    yine aynı şekilde Denetim Masası / Klasör Seçenekleri’ nden Görünüm sekmesini tıklayın.Gelişmiş Ayarlar bölümünden “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster” seçeneğini işaretleyin ve Tamam ile tüm pencereleri kapatın.

    Bilgisayarım\Yerel Disk C:\Windows\INF klasörünü ve klasöründen INFCACHE.1 dosyasını silin.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Başlat\Bilgisayarın\Yerel Disk C:\‘ den aşağıdaki klasörleri silin..

    Windows XP işletim Sistemi Kullananlar için ;

    C:\Program Files\ESET

    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET

    C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\ESET

    Windows 7 ve Vista işletim sistemi kullanalar için ;

    C:\Program Files\ESET

    C:\Program Data\ESET

    Virüs Programı olarak her ücretli virüs programı satın alındığı sürece gayet iyidir , ancak deneme sürümlü kasmayan ve sıkıntı vermeyen virüs programı istiyorsanız : Avira yada AVG yi kullanabilirsiniz. Saygılarımla...

    taha6161 taha6161 (-99453)