bilgisayarımdaki virüsü kaldıramıyorum

kolay gelsin bilgisayarımda bir çeşit virüs var ama kaldıramıyorum yardımcı olurmusunuz ilk başta webnotifier isminde bir uygulama aktif oluyor daha sonra sportnotifier diye bişey çıkıyor görev yöneticisinden kapatabiliyorum ancak o programlar nerede nasıl kaldırabilirim bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ??

semih26 semih26 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle Webnotifier bir virüs değil fakat potansiyel istenmeyen program olma olasılığı yüksek.

    WebNotifier uygulamasını görev yöneticisinde sağ tuşla tıklayın.

    Dosya konumunu aç seçeneğini tıklayın.

    Açılan klasörde uninstall.exe gibi bir uygulama varsa çift tıklayarak çalıştırın ve kaldırma işlemini tamamlayın.

    Eğer böyle bir uygulama yoksa Denetim Masası > Programlar ve Özelliklerde Web Notifier programı var mı kontrol edin. Varsa buradan kaldırın.

    Bunların hiç biri fayda etmezse bilgisayarı Reason Core Security ile taratın. Reason Core security istenmeyen programlar için son derece iş gören bir uygulamadır:

    Reason Core Security nedir, nasıl kullanılır?

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

    • ben açıklamamı kısa tutmak için öyle yazdım virüs olduğunu nereden anladın deyecek olursan eğer ilk başta bilgisayarım kendi kendine birşeyler yüklemeye başladı ben bunu adw cleaner ve birkaç yardımcı programlar ile hatayı düzelttim ama şimdide bu webnotifier çıkıyor ve dediğiniz gibi programın dosya yolunu bulup kaldırdım ama tekrar geldi şaşkına döndüm hemen de format atıp kurtulayım demek te istemiyorum birde reason core denerim sağolun yardımınız için.. semih26 8 yıl önce
    • Sonucu yazarsan sevinirim, merak ettim ben de. hakan 8 yıl önce
    • ben bunun tarayıcı ilgili olduğundan da şüphe ediyorum aslında chrome kullanıyorum ve bu tarayıcımda sorun da olduğunu düşünüyorum ne zaman chrome açsam webnofier çıkıyor şimdi bilgisayarımı tarattım öyle bir sonuç çıkmadı program ekle kaldırda da yok biraz zaman geçsin artık yazarım buradan sonuçları semih26 8 yıl önce
    • Google Chrome uzantılarında bir uzantı yüklenmiş olabilir. Tamaradan sonra Uzantıları kontrol edebilirsin. hakan 8 yıl önce