Bilgisayarımdan cızırtı sesi geliyor

Kulaklıkta taksam hoparlörde taksam ufak bir cızırtı sesi geliyor kasayı yeni değiştirmeme rağmen böyle. Sorun ne sizce?

taha17 taha17 (91)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kasayı değiştirmeme rağmen dediğinize göre iki farklı ses kartınızından da aynı durumu yaşıyorsunuz demek oluyor.Bu durumda kullandığınız kablolarda temassızlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

    Kullandığınız kabloları ve hoparlör kablosunu bir telefona takarak sesi aynı gürültü seviyesindeyken test ederek sonucunu bize yazın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarımda telefon kulaklığı kullanıyorum telefonda sıkıntısız çalışan kulaklık pc de cızırtı veriyor taha17 7 yıl önce

    Kulaklık veya hoparlörden gelen çızırtının pek çok sebebi olabilir.

    Kulaklık veya hoparlörlerin başka bilgisayarda düzgün çalıştığının kontrol edildiğini düşünerek yazıyorum.

    • Kulaklık, hoparlör kablosunda ek- yama varsa çızırtı, parazit olabilir
    • Kulaklık, hoparlör bağlantı noktalarında, jacklarda, soketlerde oksitlenme varsa çızırtı olur.
    • Kulaklık, hoparlör bağlantı noktalarında temassızlık varsa çızırtı, parasiz olur.
    • Bilgisayara gelen elektrik hattında topraklama ile ilgili sorun varsa yine bu çızırtı, parazit yapabilir.
    • PSU yani güç kaynağı ünitesi kasanın ihtiyacını karşılayacak güce sahip değilse bu da yine parasit yapabilir.
    • Son olarak anakarta bütünleşik ses kartının kendinde sorun olabilir.

    Ek: MSI anakart için gerekli PSU (güç kaynağı) nasıl hesaplanır?

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarım yeni, sistemim i5 işlemci rx470 ekran kartı msi bazooka anakart ve 8gb ram bu sisteme 600w kasa aldım sizce yeterli mi? taha17 7 yıl önce
    • yeterli görünüyor ama kesin emin olman için cevabıma bir link ekledim @taha17 hakan 7 yıl önce