Bilgisayarımdan gelen tuhaf ses ne olabilir?

Bu cızırtımsı sesin harddiskten geldiğini düşünüp Hd Tune indirip error scan yaptım ama hiçbir şey çıkmadı.Ayrıca health status kısmındada Ok gözüküyor bu ses bilgisayardan belli aralıklar böyle geliyor nerden geliyor sebebi ne olabilir ciddi bir şey mi eskiden gelmezdi şu aralar çok gelmeye başladı.

Sesi dinlemek için: https://vocaroo.com/i/s0FGfpWlmjG5

diagnoser diagnoser (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HDD'ler kullanıldıkça, yıprandıkça böyle sesler çıkarabilir. Çünkü içinde dönen mekanik bir yapıya sahiptirler. Eğer HDD'niz eskiyse bu sesin çıkması doğaldır.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hddyi alalı yani 4 yıl oluyor sıkıntı habercisi değilse bu ses problem yok o zaman diagnoser 6 yıl önce
    • HD Tune programıyla tarattığınızda sıkıntı bulunmadıysa sıkıntı yoktur herhalde. @diagnoser omercik 6 yıl önce