Bilgisayarımdan ses gelmiyor

Bilgisayarımı her açtıımda ses ve kayıt çalışmıyor sorun bul bişey bulamıyor windows media player ses te sorun olduğu için oynatılamıyor diyor. Kullandığım denetleyici Conexant SmartAudio HD yeniden başlatınca düzeliyor bazen yine düzelmiyor Realtek Audio Driverı kurdum pc yeniden başlattım ama kurulmamış nerde olduğunu bulamıyorum.

sahino3045 sahino3045 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarında sistemi problemsiz çalıştığı (ses probleminin olmadığı) bir zamana geri al:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Veya alttaki işlemi yap (Aygıt Yöneticisinden, problemli sürücünün özellikler penceresi, "Sürücü" sekmesi altından yapılır).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Geri alamam format attım. Aslında ses sürücüsünü güncellemeden önce böyle bir şey yoktu kulaklık taksam bile çalışmıyordu bende güncellersem düzelir diye düşündüm güncelledim Conexant SmartAudio HD oldu ama bu da sıkıntı yaratıyor başka bir çözüm öneriniz var mı ? sahino3045 5 yıl önce
    • Format attıktan sonra neden geri alamayacaksın? Format atmış yada atmamış ol, bu türden problemlerin en kolay ve en sağlam çözümü, PC'deki sistemin problemsiz olduğu bir tarihe (geri yükleme noktasına) geri alınmasıdır. Bunu yapmak istemiyorsan ses kartının markasını ve PC'de yüklü işletim sistemini buraya yaz, sana doğru sürücü linki verelim, onu yükle çalışacaktır. Kafana göre bu markanın ses sürücüsü olmadı, başka bir marka veya model bir ses kartı sürücüsü yükleyeyim, onuda deneyeyim olmaz. Ses kartın ne ise onun -işletim sisteminede uyumlu- kendi sürücüsünü yüklemelisin. Senin problemin budur, anladınmı bilemiyorum @sahino3045 temmuz 5 yıl önce
    • Başka bir çözüm daha var, mesajım altına ilave edeceğim, bakarsın @sahino3045 temmuz 5 yıl önce