Bilgisayarımı 32 bitten 64 bite yükseltirsem C diski hariç verilerimi kaybeder miyim?

http://uzmanim.net/soru/windows-10-iso-dosyasi-uzerinden-uefi-destekli-olarak-nasil-kurulur/63653

Bu linkte anlatılanların tıpatıp aynısını yaptım. Bilgisayarım 32 bit ama 64 bit destekliyor. 32 bitten 64 bite yükseltirsem bütün dosyalarımı kaybeder miyim ?

abbas5021 abbas5021 (2)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınızı 32 bitten 64 bit sürümüne yükselteceğinizden bilgisayarınızı formatlamanız mecburi olarak gereklidir.Ancak formatı sadece C sürüsüne atarsınız.Dolayısıyla C sürücüsü haric diğer sürücüler bu durumdan etkilenmez verileriniz aynen kalır.

    NOT: C sürücüsünü Windows'un yüklendiği sürücü olarak kabul edildi.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • ismail bey ben şu şekilde tahmin ettim bütün sürücüler silinmeden 64 bite yükseltemez diye candan 7 yıl önce
    • bütün sürücüler silinmeden yükseltilebiiyor demeki siz o şekilde cevap yazmışınız candan 7 yıl önce
    • 32-64 bit yükseltmesinde tüm sürücülerin silinmesine gerek yoktur.Sizin dediğiniz tüm sürücüleri silme işlemi MBR ve GPT disk stiline dönüştürme zorunluluğu olan işletim sistemleri içindir.Örneğin Windows 7 bilgisayarınızı Windows 10 yapabilmek için GPT disk stiline geçmeniz dolayısıyla da tüm sürücüleri silmeniz gerekli olabilir. ismailsarp 7 yıl önce
    • çok tşşkürler ben verdiğim cevabı kaldırıyorum candan 7 yıl önce
    • Rica ederim ne demek, paylaşarak öğrenmeliyiz bazı şeyleri ;) ismailsarp 7 yıl önce

    altı üstü format atıyorsunuz. yedek sürücüyü sıfırlamak söz konusu değil bence çünkü bende aynısını eski bilgisayarımda win 7 x64'e çevirmiştim 32 bitten. siz format diskini takıp gönül rahatlığıyla 64 biti kurmaya başlayın. yedek sürücüde veri kaybı olmayacaktır...

    araz01 araz01 (291)