Bilgisayarımı 64 bit nasıl yaparım?

Format atarken 'hangi yükleme türünü istiyorsunuz' kısmında 2 tanee seçenek var . biri yükselt seçeneği diğeri özel(gelişmiş) seçeneği.

şimdi ben 32 bit bilgisayarımı 64 bit yapmak istiyorum bu seçeneklerden hangisine tıklıycam

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu seçenekler 32 Bit veya 64 Bit kurmayı belirleyen seçenekler değil. Özel veya Yükselt seçeneği format atmak istenirken harddiskin tamamen silinip silinmeyeceği ile ilgili.

    • Bilgisayarınızı 64 Bit Windows içeren DVD veya USB ile başlatın.
    • Özel veya Yükselt seçeneklerinden, Özel olanı seçin.
    • Bir sonraki adımda bilgisayarınızdaki harddisk bölümleri listelenir.
    • C sürücüsü işletim sistemi sürücüsü kabul edilirse, C sürücüsünü seçerek biçimlendir deyin.
    • Tekrar C sürücüsü üstüne gelin ve kurulumu başlatın.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      @ismailsarp'a ek olarak, bahsettiği gibi bilgisayarını 64 bit yapabilmen için öncelikle donanımın (CPU, anakar) 64 bit destekli olması lazım.

      Sonra yükleyeceğin Windows işletim sisteminin 64 bit olması lazım. Yükleme yaptığın USB/DVD'nin içindeki Windows'un 64 bit olduğundan emin ol.

      murat murat (12492)