Bilgisayarımı açarken main bios checksum error hatası veriyor

Yaptığım adımlar şöyle:

1 - yeni bios pili taktım yine aynı

2 - anakart bios güncellemesi yok

Acil destek lutfennn...🤔☹️😔

kullanici384614 kullanici384614 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS pilini çıkartın, 10 dk bekleyin. 10 dakikanın sonunda BIOS pilini takın. Bu işlemi yaparken cihazın elektrikle bağlantısı olmaması lazım. Bellekleri çıkart, tak.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    4 sene evvel burada böyle bir çözüm paylalışmış: Warning: Main Bios Checksum Error hatası

    Buna ek olarak pilin yerine tam oturduğundan emin ol. Bu hatayı aldığında BIOS'a gir ve ayarları yapıp kaydedip çık. Daha sonra tekrardan karşına main bios checksum error  hatası gelmemeli. Pili değiştirdiğinde main bios checksum error  hatası gitmez. BIOS'e girmeli tarih gibi ayarları yapmalısın ve kayıt edip çıkmalısın. Sonra main bios checksum error  hatası gider.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Oraya giremiyorum del +enter yapıyorum oraya girene kadar yine hatayı veriyor kullanici384614 4 yıl önce
    • Bios'a girme tuşu F1, F2, Del gibi tuşlardır. Anakar modelin nedir? @kullanici384614 murat 4 yıl önce