Bilgisayarimi dusurdukten sonra veren hata yardim

Aksamleyin masaustu bilgisayarimda oyun oynarken yablislikta kasaya ayagim carpti ve dustu ondan sonra sistem hata verdi ve yeniden baslatti simdide hicbir programi acamiyorum sistem dll hatasi verip bozuk goruntu hatasi diyor ne yapmam lazim ? Simdiden tesekkurler

erdem11 erdem11 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aslında yapacağın pek çok şey var kasayı açıp kabloları vesaire kontrol etmen deneme yanılma yöntemleri yani en son olmazsa çare format at oda olmuyorsa son çare bir bilgisayar tamircisine götürüp gerekli incelemelerden geçirmek

    matrix0922 matrix0922 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      matrix0922'nin dediği gibi ilk olarak bilgisayarın içinde oynayan yerinden çıkan parça, kablo var mı kontrol et.

      Sabitdisk kablosunu özellikle hem anakart hem de disk tarafında kontrol et. Elinle kabloları sağlamlaştır.

      Ekran kartını yine aynı şekilde. Slota tam oturuyor mu kontrol et.

      Daha sonra da Ram yani bellekleri kontrol et. Slotlarında tam temas ediyorlar mı diye bir çıkart, yeniden tak.

      Sorun hala devam ediyorsa  o zaman sabitdisk yani harddiskte sorun olmuş olabilir.  Tabi buna karar vermeden önce disk hata taraması yapmanda fayda var.

      cemkara cemkara (4215)