Bilgisayarımı fişten çıkarınca siyah ekran geliyor.

Tam olarak hatırlamıyorum ama bu sorun yaklaşık bilgisayarı aldığımdan beri var. Bilgisayarı fişten çıkarıyorum ve 2-5sn boyunca siyah ekran geliyor. Sonra tekrar düzeliyor. Ancak her zaman böyle değil nadiren de olsa fişi çıkardığımda hiç gitmeyip bilgisayarın yanıt vermemesine de sebep olabiliyor. Bu sorunu nasıl düzeltirim?

  • Windows 8.1 Pro
  • Lenovo
  • İntel Core i5  2.50GHz
  • İntel 4600 (1gb)

(Başka bilgi lazım olursa yorum olarak yazabilirsiniz)

kmlfrk kmlfrk (30)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Önceden yükselttiğim İntel'in yenileme hızını 60'dan 50'ye düşürdüm oldu.Yine de Teşekkürler..

    kmlfrk kmlfrk (30)
    9 yıl önce cevaplandı

      Laptop'un fişini çektiğinizde işletim sisteiminde güç seçenekleri devreye girer.

      Muhtemelen güç seçenekleri ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz.

      Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Güç Seçenekleri altındaki güç ayarları şöyle bir gözden geçirebilirsiniz.

      Gelişmiş güç ayarlarını değiştir bölümünde ekran kartınızın güç ayarlarını bulun. Örneğin Intel Graphic Settings gibi.

      Pilde durumunu Balanced / Dengeli olarak değiştirin.

      Muhtemelen prize takılı - pilde geçişi sırasında bir sorun oluyor.

      hakan hakan (15424)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Dediğiniz gibi yaptım hatta bütün planları tek tek ayarladım ama hala siyah ekran çıkıyor. kmlfrk 9 yıl önce
      • Ekran kartı sürücüleriniz güncel mi? hakan 9 yıl önce
      • Büyük ihtimalle günceldir ama emin değilim. Nasıl öğrenebilirim? kmlfrk 9 yıl önce

      1. Bilgisayarı kapatın.

      2. Tüm çevre aygıtlarının bağlantısını kesin ve tüm USB aygıtlarını ve ortam kartlarını çıkarın.

      3. AC güç bağdaştırıcısını sökün ve pili çıkarın.

      4. Güç düğmesini en az 15 saniye basılı tutun.

      5. AC güç bağdaştırıcısını yeniden bağlayın ama pili takmayın.

      6. Bilgisayarı açın.

        Boş ekran sorunu giderildiyse başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

      yusufbozar yusufbozar (348)