Bilgisayarımı HDMI ile televizyonuma bağlayamıyorum, yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar kısaca açıklayayım. Lenovo Z500 model bir laptopum var, bunu bizim televizyona bağlamaya çalıştım ama hiçbir şekilde başarılı olamadım. Ekranda hiçbir şey belirmiyor, herhangi bir tepki yok. Fakat aynı televizyona farklı bir laptopu bağlamayı denedim (Lenovo Y510P) ve bağlantı sorunsuz bir şekilde kuruldu. Ayrıca kendi laptopumu başka bir televizyona da bağlamaya çalıştım ama yine başarılı olamadım, Lenovo Y510P ise sorunsuz bir şekilde bağlandı. Bu sorunuma çözüm bulabilirseniz çok sevinirim.

lowcord lowcord (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşletim sistemini belirtmemişsin ama  Lenovo Z500 laptop herhalde windows 8 yüklü geliyor. Buna göre;

    1- Mouse imleci ekranın sağ kesimine sürüklenerek "Düğmeler" menüsü açılır,

    2- Menüden "Aygıtlar" tıklanır.

    3- "İkinci ekran" tıklanır.

    4- Sadece PC ekranı, Çoğalt, Genişlet ve Sadece ikinci ekran olmak üzere dört seçenek mevcuttur. Bunlardan biri tercih edilir (TV'ye görüntü aktarımı için "Çoğalt" yada "Sadece ikinci ekran" seçilmeledir.).

    Veya;

    Klavye üzerinde Windows (windows ikonlu tuş)+P tuşlarına basılır ve bu şekilde "İkinci ekran" (yada "Yansıt") menüsü açılır ve bu menüden  Sadece PC ekranı, Çoğalt, Genişlet ve Sadece ikinci ekran seçeneklerine ulaşılır.

    Dikkat: TV üzerinde bağlantı yapılan doğru HDMI'nin kumandanın "Source" tuşu kullanılarak seçilmesi unutulmamalıdır.

    Laptopu TV'ye Bağlama - HDMI (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • İşletim sistemim windows8.1. Ne yazık ki sorunum onlardan kaynaklanmıyor onları yapmama rağmen televizyona görüntü gelmiyor. Aynı işlemleri diğer laptopda yapınca geliyor. Başka bir sıkıntısı var bu bilgisayarın ama bilemiyorum. lowcord 6 yıl önce