Bilgisayarımı kapatıyorum tekrar açılıyor

Arkadaşlar bilgisayarımı Windows 7 den Windows 10 pro ya yükselttikten sonra bilgisayarı hem düğmesinden kapatınca hem de Windows tan kapatınca yeniden açılıyor kasa kapanmıyor anlayacağınız reset atıyor ve bu işletim sistemi mi Windows 10 Asistans programı aracılığıyla yükselttik ten sonra oldu...

winxp winxp (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    BIOS'a girip tekrar Power düğmesine basmayı dene. Eğer yine yeniden açılırsa sorun Windows ile alakalı değildir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bu komutu cmd ye yaz.Bide öyle kapansın shutdown -s -t 10 -f  . Eyer cmd yi bilmiyorsan böyle açacaksın klavyenden Win düğmesi + s e bas arama yerine cmd yaz ve en üsttekine tıkla . bu komutu oraya yaz ve 10 sn filan bekle.

      adils adils (136)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Bu komutu cmd ye girince bilgisayarı kapatıyor @adils winxp 3 yıl önce
      • kapanmasını istemiyormuydun? adils 3 yıl önce
      • Kapatmak istiyorum da hep bu komutu girptemi kapatacam? @adils winxp 3 yıl önce
      • yok kisayol ekleyip kodu oraya yapıştır ve kapatmak istiyorsan o kısayola bas adils 3 yıl önce
      • 10 sn istemezsen t karşısındaki 10 u 1 de yapabilirsin adils 3 yıl önce

      Bu sorun genelde eksik sürücü veya bozuk sürücülerden hatta eksik güncellemeler nedeniyle bu sorun olabilir.

      1.Çözüm:

      1. İlk olarak CMD'yi yönetici olarak aç.
      2. CMD ekranına şu komutları gir:
        • powercfg –lastwake
        • powercfg –devicequery wake_armed
      3. Bu komutları girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

      2.Çözüm:

      Bilgisayarında güncelleme "var mı? yok mu?" diye kontrol et eğer yeni güncelleme var ise güncellemeyi yap.

      3.Çözüm:

      1. CMD'yi yönetici olarak aç.
      2. CMD ekranına şu komutu gir:
        • SFC/SCANNOW
      3. ​​​​​​​Bu komutu girdikten sonra işlem bitene kadar bekle ve işlem bitince bilgisayarını yeniden başlat.
      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Her şeyi denedim yine de sorun çözülmedi winxp 3 yıl önce
      • Bilgisayarında antivirüs programı var mı? @winxp darkcrak 3 yıl önce
      • Bilgisayarında virüs olduğunu sanıyorum @winxp darkcrak 3 yıl önce
      • Microsoft defender var bilgisayarımda winxp 3 yıl önce
      • Windows defender hiç bir virüsü bulamıyor yani seni korumaz virüslere karşı @winxp Mallwarebytes ile bi tara bilgisayarını darkcrak 3 yıl önce
      • virüslere karşı korumazmı . Mesela ben malwarebytes antivirüsne para yatıramadığım için şimdi tehlikedemiyim? yani hiç mi korumuyor ? adils 3 yıl önce
      • Mallwarebytes 7 gün deneme süresi var ve o süre zarfında seni virüslerden koruyor fakat o süre dolunca seni virüslerden korumaz. Windows defender hiç iyi bir antivirüs programı değil seni virüslere karşı korumaz hatta bulduğu virüsleri bile silemiyor @adils darkcrak 3 yıl önce
      • E simdi ozaman ben kendi bilgisayarımı koruyorum yani ok saol darkcrak adils 3 yıl önce