Bilgisayarımı sıfırlarsam performansı düşer mi?

Oyunlarda kasma ya da uygulamalarda takılma gibi ya da drop girme sorunu gibi. Windows 10 PRO Benim laptop.

islamakg islamakg (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 PRO olmasının hiç bir anlamı yok yani PRO sürümünü çoğunlukla ofis çalışanları kullanıyor ve Home versiyonunu ev kullanıcıları kullanıyor. Home versiyonu ev kullanıcıları için Pro versiyonu şirketler için.

    Bilgisayarımı sıfırlarsam performansı düşer mi?

    Bilgisayarına format atman bilgisayarının arka planında çalışan ve gereksiz uygulamalar silinir yani bilgisayarının performansı düşmez aksine eski performansına geri döner fakat bilgisayarına format attıktan sonra driverleri vs. el ile güncellemende fayda var.

    Ekleme:

    Bilgisayarının özelliklerini gördüm de Windows sürümün PRO için uygun değil yani senin Education olmazsa Home Single Language sürümünü kullanmanda fayda var. Sistemin windows 10 için uygun olmayabilir yani bilgisayarının yavaşlaması normal.

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler :) islamakg 3 yıl önce

    Sıfırlama işlemi yerine format atsanız daha temiz olur. Driverları, driver booster gibi programlarla değil elle kurun. Sistem nedir?

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Sistemim Asus Win 10 Pro islamakg 3 yıl önce
    • Dostum RAM, İşlemci, Ekran kartı, HDD Gibi. @islamakg hydra 3 yıl önce
    • Ram : 4 Gb İşlemci : Intel ( R ) Celeron ( R ) CPU N3350 @ 1.10 GHz Sistem Türü : 64 Bit İşletim Sistemi x64 Tabanlı İşlemci islamakg 3 yıl önce
    • Ekran kartı yok sanırım, o sistemle oyun oynayamazsınız zaten sadece günlük işler ve ufaak mini oyunlar oynanılabilir. Hangi uygulamalarda takılıyor? @islamakg hydra 3 yıl önce
    • 250 Gb HDD islamakg 3 yıl önce
    • Hangi oyunlarda falan kasıyor? @islamakg hydra 3 yıl önce
    • SonOyuncu Diye Bir Oyun Var Minecraft Yani Ama BEdWars SkyWars Felan Var islamakg 3 yıl önce
    • Normal. hydra 3 yıl önce