Bilgisayarımın açılma sorunu var.

Guc dugmesine bastiktan sonra uyku moduna girmis gibi oluyor ( yani mausun isigi yaniyo klavyenin yanmiyo kasanin isigi yanip yanip sonuyo) ekranda zaten goruntu yok no signal diyo baya bir sure gectikten sonra orn 20 dk fln klavyenin isigi yaniyo ve aciliyo acilirkende bazen donuyor acikken hoporlerini takmayi denedim yine dondu bu olay elektirikler gitti fisi kardesim cekmis geldiginde geri takmis sonra boyle olmus (yazim hatalari icin kusura bakmayin acil yazdim)

kullanici385466 kullanici385466 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    merhaba bu sorunlar genellikle ekran kartının bozulmasıyla gerçekleşebilir yada anakartınızda sıkıntı olabilir bu olay elle çözülebilir bir konuya benzemiyor veya biz halledemeyiz çünkü kardeşiniz fişi çekmiş herşey ortada bende böyle bir sıkıntı yaşamıştım yanlışlıklar bilgisayar tam kapanmadan fişini çekmiştim ve bir daha açmaya çalıştığımda 30 saniye içerisinde kapanıyordu ve bilgisayarcıya gittik ve anakartı yanmış 200 tl bir fiyat verdi bizde yaptırmak zorunda kaldık.ama sizin büyük ihtimal ekran kartınızda sıkıntı var.ucuz bir ekran kartı alıp bu işten sıyrılabilirsiniz ama anakart öyle değil şimdiden geçmiş olsun.fiyatı verme sebebim olurda anakartınız bozuksa önceden fiyatını bilmiş olun.tekrardan geçmiş olsun.kardeşinizi dikkatli olma konusunda biraz uyarınız allah muhafaza bir daha başınıza gelebillirse daha büyük parçalar bozulabilir.

    ardavarol ardavarol (3)