Bilgisayarımın ekranı içten çatladı

Bilgisayarımın ekranı içten çatladı kapattım  bir ekranı yaptırmanın fiyatı nedir bunun çözümü nedir

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ne kadar tamir ücreti sorusu pek doğru bir soru olmuyor. Bir ekran değişikliği gerekiyorki buda ekranın marka modeline ve tamir yapacak servisin ücret politikasına (sen bunu "insaf ölçülerine" gbi anla istrersen) göre değişir.

    Ayrıca belirtmemişsin, desktop monitörmü yoksa laptop ekranımı? Eğer desktop monitörü ise hiç tamiri ile falan uğraşma, uygun fiyatli bir yenisini al. Zira böylesi hallerde bazan astarı yüzünden pahalıya gelebilir vede zaten monitör fiyatları görece değişse bile genelde çok olmaz. Ama eğer laptop ekranıysa bunu haliyle tamir ettireceksinde önce buraya marka/model yazarak bunu sormalısın. Genel olarak sıfır laptop ekranlar 250-350 lira arası değişir. Artı tamirci servis ücreti elbette.

    Geçmiş olsun.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle tesekkür ederim. Laptop bilgisayarım markasıda Exper Karizma NRK4E 15.6 abdulbaki 7 yıl önce
    • Birde ben bunu yaptıracağım ama bunu yapan normal bi ekranmi getirtecek yoksa orjinal parçamı getirtecek abdulbaki 7 yıl önce
    • Orasını ben bilemem, belki herhangi bir uyumlu ekran kullanabilir. Bunu takıldıktan sonra herhangi bir kullanıcı dışarıdan bakarak anlayamaz zaten (Hatta ikinci el, çıkma bir ekranda kuulanabilirler.). Ama sen gerçekten orjinal ve garantili bir ekran takılmasını istiyorsan bir yetkili Exper servisine gitmelisin (Exper varmı hala, bilemiyorum). Buda piyasaya göre biraz daha maliyetli olabilir. temmuz 7 yıl önce