Bilgisayarımın fanı çok ısınıyor

herkese merhabalar benim laptobum var toshiba fanı çok ısınıyor fandan çok ses geliyor oyun oynarken 1 veya 2 saat sonra laptop kapanıyor

soğutucu almak istemiyorum

soğutucu tavsiye etmeyiniz

nvidiagtx nvidiagtx (690)
7 yıl önce sordu

  • Bilgisayarın fanı çok ısınmaz ama çok ses çıkarabilir. Isınanlar başta işlemciler olmak üzere, ekran kartları,sabit diskler ve diğer donanım parçalarıdır (Bunlar ısınınca haliyle kasa içide ısınmış olur). Fanların görevi bu ısınmaları azaltmaktır. Eskidiklerinde veya göbeklerindeki tozlar çoğaldığında çalışmakta zorlanırlar ve fazla ses çıkarırlar. Yoksa fanların kendileri ısınmazlar. Isınabilecek maddelerden imal edilmemişlerdir. temmuz 7 yıl önce
  • teşekkür ederim nvidiagtx 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

PC oyunlarda ısınması normal işlemcilerin  yoğun çalışması kendinliğinden kapanması

ters giden birşey var demektir ne yapılabilir sorusuna  toz temizliği ve termal macunların bakımı yapılırsa

yine ısınabilir fakat kapanmaz kolay gelsin

candan candan (4301)