Bilgisayarımın güncel sürücülerini en güvenli nereden bulabilirim?

Arkadaşlar merhaba. Yeni format attım, sürücü güncellemek için Driver Booster ile tarama yaptım resimdeki sürücüleri buldu ama o programa güvenemiyorum. Intel'in kendi sitesinde çok aradım, birsürü şeyler çıktı ve Türkçe değildi bu yüzden indirmeye çekindim. Ayrıca Aygıt Yöneticisi'nde aygıta sağ tıklayıp ''sürücüleri otomatik ara'' dedim ve hepsinin güncel olduğunu söyledi. Ama Driver Booster programında güncel değil diyordu. Siz bana sürücüleri güncelleyebileceğim bir yerin linkini falan atabilir misiniz? Teşekkürler...

kral1451 kral1451 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Söz konusu PC eğer bir laptop ise gerekli sürücüleri bu laptop'ın marka ve modeline göre aramalısın. Bunu yaparkende en doğrusu PC'nin üreticisi veya satıcısının resmi destek sayfalarına başvurmalısın.

    Eğer markasız/toplama bir desktop (masaüstü) PC ise önce başta anakart olmak üzere PC parçalarının ve donanımlarının marka ve modellerini öğrenmeli, bunları açık ve net olarak bilmeli sonra onlar için yine üreticilerinin destek sayfalarını esas alarak sürücüleri aramalısın.

    En doğru ve sağlıklı yöntem bunlardır.

    Eğer bilgi ve tecrüben yetmezde bunları araştırmakta zorlanırsan üstte belirttiğim bilgileri buraya yazarsan biz sana buradan yardımcı oluruz. Aksi halde elimizden çok şey gelmez.

    Driver yükleme ve güncelleme programları her zaman doğru ve tam uyumlu sürücüler yüklemez. Yani bu programlar ile sürücü yüklemelerinin  böyle bir riskide vardır. Ancak acil ve/veya mecburiyetten kaynaklı sebepler varsa bu aracı programlar (araçlar) kullanılabilir ama esas yol ürün üreticilerinin ve satıcılarının resmi destek sayfalarına başvurmak olmalıdır.

    Edit:

    Yorumda verdiğin anakart marka model bilgisine göre anakart ile alakalı sürücülere alttaki sayfadan ulaşabilirsin:

    Asus H110M-K D Sürücüler ve Araçlar (tıkla)

    Ayrıca işletim sisteminin mimariside önemlidir bilgin olsun (x86 x64?). Ve eğer harici (PCI Express) ekran kartı mevcutsa onunda marka modelini bilmeli ve ona göre sürücüyüde aramalısın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler dediğim gibi onlara güvenemedim size bilgisayarımın anlık fotoğrafını çekip attım öyle mümkün değil mi bulmak? İlla donanım kimlileri ile mi size yazayım? Ben Google'de arattım ama bir sürü şeyler çıktı indir dedim ya kayıt ol ya da sürümü komple bilgisayarına indir tarat dedi kral1451 6 yıl önce
    • Paylaştığın görüntü linki açılmıyor, tekrar bakmalı ve düzeltmelisin. Ayrıca böyle bir ekran görüntüsü yeterli olmayabilir. Marka model, işletim sistemi, mimari yapısı vb. bilgiler gereklidir @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • Donanımların veya -eğer varsa- PC marka modeli gerekli (Ayrıca işletim sisteminin ismi ve yapısı). Tekrar söyletmemelisin :( @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • resim sorumun altına gelmiş zaten nasıl olduysa artık :D görebilirsiniz :D anakart Asus H110M-K İşlemci İntel İ3 7100 BİOS'um güncel kral1451 6 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • söyletmemelisin mi :// kral1451 6 yıl önce
    • Mesajımın altına son verdiğin bilgiye göre ilavede bulunmuştum ama herhalde o da yeterli olmayacak. Biraz daha araştırılmalı gibi @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • Linki yeniledim, yeniden bak. Orada işletim sistemini seç ve aramayı başlat. Sonrada yüklemelerini yaparsın. Harici (paylaşımsız)ekran kartın varsa onun için ayrıca sürücü bakacaksın @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • selam benim ki Asus H110M-K yani linki şuymuş; https://www.asus.com/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Download/ çok değişik modelleri varmış bir sabit duramamışlar hep model sonuna C - D - K filan eklemişler kral1452 6 yıl önce
    • @temmuz sizi etiketlemeyi unutmuşum kral1452 6 yıl önce
    • Tamam, ne istiyorsun? C-D-K Modellerinin sürücüleri herhalde birbirlerine uyumludur (aynı sürücüler olmalı). En azından download eder yükler ve sonuçları kendin görürsün @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • Sen daha önce "benim ki Asus H110M-K" demiştin ve ben onu mesajım altına link olarak eklemiştim zaten. Buradan sana yazıyorum mesajımın altına bak, yeniden bak vb Pek işe yaramıyor galiba bunlar. Daha dikkatli olmalısın @kral1451 temmuz 6 yıl önce
    • tamam özür dilerim ben size çok yüklendim galiba şifremi unutmuştum ayrıca forum sitelerine sorarım kusura bakmayın kral1452 6 yıl önce
    • Yahu özür falan dile demedim sana. Sadece daha dikkatli ol dedim, özürlük birşey yok.. Sürücüler içinde daha fazla sormana soruşturmana gerek yok. Linkteki siteden işletim sistemine uygun sürücüleri download et ve sistemine yükle, hepsi bu.. Ve ayrıcada eğer paylaşımlı bir ekran kartı varsa sistemde, onun sürücüsünüde ayrıca araştır, bul ve yükle. Yapılması gerekenlerin hepsi bu zaten. Kolay gelsin @kral1452 temmuz 6 yıl önce
    • Üstte "paylaşımlı ekran kartı" yazmışım. Öyle değil elbette ve tam tersi "paylaşımsız".. Yani "harici".. Acele ile yazarken böyle yazım hataları olabiliyor :) @kral1452 temmuz 6 yıl önce
    • sorun yok kızdırdım galiba sizi de kral1452 6 yıl önce
    • Yok, yok.. Bizde kızmak yok merak etme. İkaz ederiz, anlaşılmazsa bir daha.. Belki giderek ikazlar farklı tonlarda olabilir ama kızmak, azarlamak falan asla :) @kral1452 temmuz 6 yıl önce
    • amacım zorbalık ya da sanal diye ters bir şey değildi zaten site ünlü uzman sitesi ya bilgi, tavsiye almak istedim sadece kral1452 6 yıl önce
    • :) @kral1452 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz driver booster tehlikeli mi peki? uzmanim9993 6 yıl önce
    • Açtığın konu altında cevapladım @uzmanim9993 temmuz 6 yıl önce