Bilgisayarımın hoparlörlerinden beep sesi geliyor

-1

Bilgisayarımı açtıktan sonra bilgsayarımın hoparlörlerinden beep sesi gelmeye başladı.Kesik aralıklarla ve kalın bir şekilde beep sesi geliyor. Ne yapabilirim ?

buse01 buse01 (0)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    RAM bellek takılı değildir.RAM belleklerde bozukluk olabilir.RAM bellek yuvaya oturmamıştır. RAM belleklerin yerine oturup oturmadığını kontrol ediniz yerine oturmuşsa başka bir bellek ile değiştirmek sorunu çözecektir. Saygılarımla...

    taha6161 taha6161 (-99453)
    10 yıl önce cevaplandı

      merahaba bu seslerin aslında mantıken bir açıklaması vardır bu seslerini tonu ve aralıkları bir hata mesajıdır aslında tuhaf ama normalde pc de donanımsal bir sorun var ise açılışta bunu hata sesisleriyle size bilgi verir mesela uzun süreli beep sesi ram hatası dır kesik kesik beep sesi hdd hatasıdır bunun gibi seslerin hoparlöre çıkması tuhaftır hoparlöre çıkabilmesi için sistemin açılmış olması gerekir açıldı isede bu bahsettiğim hataların mümkün olmadıgı anlamına gelir yani siz kesin eminseniz hoparlörden bu ses geliyo ise ses kartınızın driverini güncelleyiniz eğer hoparlörden değil pc nin içi,ndeki anakarttaki küçük hoparlörden geliyosa bu bahsettiğim donanımlarda hata vardır demektir.diğer bir ihtimal hoparlör kablolarının ve prizdeki teması kontrol ediniz belkii kablolarda da bir temzssızlık vardır. saygılarımla..

      laboustasarim laboustasarim (693)
      10 yıl önce cevaplandı

        -1

        Uzun süreli beep geliyor her halde ram bellek de sıkıntı var. Teşekkür ederim

        buse01 buse01 (0)